22 kwietnia 2019

635. Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?


Witajcie Kochani!

Jak już wielokrotnie podkreślałam w swoich artykułach, zmagam się z problemem trądziku. Towarzyszy mi on od okresu dojrzewania. Oczywiście aktualny stan mojej skóry nie jest tak dramatyczny, jak wtedy, gdy miałam 16 lat. Niemniej jednak, w tym roku postanowiłam podjąć radykalne kroki wobec mojej problematycznej cery. Jestem w trakcie serii zabiegów kosmetologicznych, o których z pewnością wkrótce będziecie mogli przeczytać więcej. Co jednak zrobić, gdy zawodzą kosmetyki i mniej zaawansowane zabiegi? Dzisiaj postaram się Wam opowiedzieć więcej o zabiegach medycyny estetycznej.
Czym zajmują się kliniki medycyny estetycznej?


Medycyna estetyczna to bardzo szeroko ujęty temat, który wciąż wywołuje kontrowersje. Większość z nas kojarzy takie zabiegi z powiększaniem ust i odmładzaniem. Wchodzi to oczywiście w zakres działań klinik, ale oprócz tego można wykonać szereg innych zabiegów. 


Czym zajmują się kliniki medycyny estetycznej?


XXI wiek to czas, w którym szczególnie oddaje się uwielbienie młodości i urodzie. Każdy z nas chciałby zatrzymać chwile, w których jest piękny i pełen sił. Obecnie dbanie o swój wygląd jest wyznacznikiem życia na wysokim poziomie. Jednak medycyna estetyczna pomaga również osobom, które z różnych przyczyn borykają się z pewnymi niedoskonałościami ciała


Jakim zabiegom można się poddać w klinice medycyny estetycznej?


Jak wiecie, mieszkam w Krakowie i tutaj najczęściej korzystam z różnego rodzaju zabiegów. W moim odczuciu, medycyna estetyczna  nie zamyka się wyłącznie w powiększaniu ust i wypełnianiu zmarszczek botoksem. W klinice można wykonać zabiegi usuwające rozstępy, cellulit, trądzik czy też przebarwienia lub blizny.


Jakim zabiegom można się poddać w klinice medycyny estetycznej?


A zatem medycyna estetyczna umożliwia nie tylko wykonywanie zabiegów odmładzających i upiększających, ale również pielęgnacyjnych. W przypadku trądziku jest to na przykład zastosowanie laseru, który umożliwia leczenie tej dolegliwości wraz z jej stanami zapalnymi. Zabieg umożliwia ekspresowe usunięcie krost, które znikają już po 1-2 dniach.

Leczenie trądziku wspomagają inne formy pielęgnacji, na przykład peeling kawitacyjny z ultradźwiękami, mikrodermabrazja czy też peelingi kwasami.


medycyna estetyczna w krakowie

Źródło: [Dermedik Kraków]

Medycyna estetyczna w Krakowie jest znakomicie rozwinięta, dlatego każdy może tu znaleźć rozwiązanie swojego problemu. W ofercie można znaleźć zabiegi na twarz, ciało, laseroterapię, chirurgię plastyczną oraz poradnię dietetyczną. Przy okazji orientowania się w rozmaitych zabiegach, trafiłam też na flebologię, czyli dziedzinę zajmującą się chorobami układu krążenia. Wiele osób boryka się z uporczywymi żylakami, a gabinety medycyny estetycznej pomagają je wyleczyć bezoperacyjnie. Jednym z zabiegów, który to umożliwia jest skleroterapia. Myślę, że jest to świetna opcja dla osób starszych, dla których problemy żylne są szczególnie uciążliwe.

Muszę przyznać, że dla mnie również medycyna estetyczna była przede wszystkim chirurgią plastyczną, ale jak widzicie, nie jest to prawidłowe myślenie. Dzięki zabiegom tej dziedziny medycyny, możemy sobie pomóc na różnych polach. Jeśli seria, którą aktualnie przechodzę nie przyniesie efektów, poważnie rozważę skorzystanie z jednego ze sposobów usuwania trądziku w klinice medycyny estetycznej.


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:

https://www.instagram.com/zakreconanawlosy/Korzystaliście kiedyś z jakichś zabiegów medycyny estetycznej? :) 

8 komentarzy

 1. Aktualnie pracuję w firmie, która szkoli z medycyny estetycznej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też walczę z trądzikiem, akurat zażywam Izotek. Jestem przekonana,że będę musiała uporać się z bliznami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z kolei polecę klinikę medycyny estetycznej na drugim końcu Polski, na północy. Zdecydowałam się na laserowe usuwanie owłosienia w szczecińskim Miracle Clinic. Dla osób z tamtych okolic to super opcja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z kolei polecę klinikę medycyny estetycznej na drugim końcu Polski, na północy. Zdecydowałam się na laserowe usuwanie owłosienia w szczecińskim Miracle Clinic. Dla osób z tamtych okolic to super opcja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Medycyna estetyczna ba bardzo szeroki zasięg i może pomóc na wiele problemów zarowno kobiet jak i mężczyzn

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP