07 sierpnia 2014

22. Letnie trenowanie

Witajcie!

Dawno nic nie było o moim ruchu i trenowaniu. Ale właściwie odkąd zaczęły się wakacje mam tak intensywnie zaplanowany cały czas, że ledwie znajduję jakąś wolną chwilę dla siebie.

Kiedyś nałogowo chodziłam na basen i spędzałam tam długie godziny. Później, kiedy trochę oszalałam na punkcie swoich włosów, ich pielęgnacji, zrezygnowałam z wysuszania ich chlorem i jednocześnie z pływania. W te wakacje jednak wyjątkowo doskwiera mi upał, a poza tym chciałam wprowadzić trochę cardio. Postanowiłam więc, że czas powrócić do pływania.

Aktualnie odwiedzam basen min. trzy razy w tygodniu i zabieram się powoli, bardzo powoli niestety (właśnie ze względu na brak czasu) za zaplanowanie sobie treningu wzmacniającego mięśnie poza basenem.

Mój trening na basenie obecnie wygląda tak:

20x nogi żaby
20x ręce kraul
20x nogi kraul
20x plecy, strzałka
20x żaba, pełna
20x kraul

Po każdej zakończonej serii 10x wdechów. Basen odwiedzam ok 3-4 razy w tygodniu w zależności od natężenia zajęć.

Nie jest to jakiś bardzo urozmaicony i ambitny też może średnio trening, ale muszę póki co powrócić do formy pływania takiej, aby zwiększyć liczbę basenów i zróżnicować go.

Letnie trenowanie


Wczoraj dość sporą część spędziłam z moim chłopakiem i jego drużyną oraz drużyną z Włoch na obozie siatkarskim. Ze względu na pracę dołączyliśmy do nich tylko na jeden dzień, ale bawiliśmy się świetnie. Szczegóły pojawią się może w jakimś kolejnym poście.

A może jesteście ciekawi w jaki sposób chronię moje włosy przed szkodliwym działaniem chloru? Może wy macie jakieś sposoby?

5 komentarzy

 1. Dawno nie byłam na basenie :) a bardzo lubiłam chodzić :)
  Jestem ciekawa jak bawiłaś się z siatkarzami :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja nie pamiętam kiedy byłam na basenie ostatnio :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo basen! Świetnie. Mam kilka pytań odnośnie BASENU ;) A więc, czy się dużo chudnie po takim treningu? Ile czasu zajmuje Ci taki trening? Zapraszam do mnie - http://firewerki.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie szybciej przede wszystkim się chudnie, w moim przypadku też więcej niż np. podczas biegania :) Ten trening akurat zajmuje mi trochę ponad 2h, ale też w zależności od dnia :)

   Usuń
 4. Łoj a ja nie umiem za dobrze pływać :P

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP