03 czerwca 2019

644. Banery wielkoformatowe - skuteczna forma reklamy

Banery wielkoformatowe - skuteczna forma reklamy


Witajcie Kochani!

O reklamach pisałam już sporo, ale temat ten jest tak obszerny, że mogłabym stworzyć jeszcze wiele treści, które będą go dotyczyć. Współcześnie mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Bez niej nie mają racji bytu sklepy czy firmy usługowe. Jednak w ostatnim czasie zdecydowanie bardziej skupiamy się na promocji, która odbywa się w Internecie. Zapominamy natomiast o wielkiej sile reklam zewnętrznych, takich jak bilbordy czy plakaty. Dzisiaj chciałabym przypomnieć o siatkach wielkoformatowych, o których mówi się coraz mniej, a mimo to, nadal uważane są za jedne z najskuteczniejszych środków promujących.
Czym są banery wielkoformatowe i dlaczego warto je wykorzystać?


Banery wielkoformatowe to nic innego jak duże, czasami ogromne siatki, na których nadrukowane są treści reklamowe. Mogą być one umieszczane w różnych miejscach. Czasami są to wynajmowane specjalnie powierzchnie, a niejednokrotnie wywiesza się je na budynkach, w których mieści się siedziba reklamodawcy. 
Czym są banery wielkoformatowe i dlaczego warto je wykorzystać?

[Źródło: reklamowekonstrukcje.pl]

Największą zaletą banerów jest to, że przykuwają uwagę, głównie dzięki swojej wielkości. Dlatego też, warto je usytuować w miejscach, w których jest duży ruch i potencjalni klienci mogą zauważyć reklamę. Ważne, by odpowiednio dopracować formę graficzną, która będzie rzucała się w oczy. Szczególnie istotne jest zachowanie właściwych proporcji i ograniczenie informacji pisanych do minimum. To zapewni większą czytelność, a także skuteczność reklamy.

Marketing to ciągle rozwijająca się dziedzina. Dzięki odpowiedniemu nastawieniu i przemyślanym działaniom marketingowym, można zyskać sukces i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Nie można jednak ograniczać się wyłącznie do jednego medium reklamowego. Należy pamiętać, że tradycyjne promowanie, jest zakrojone na szeroką skalę, niejednokrotnie szerszą niż w przypadku samych działań internetowych.


Jak wyeksponować banery wielkoformatowe?


Dla wielu osób najbardziej problematyczne może być zainstalowanie banerów wielkoformatowych. Nie da się ukryć, że są to ciężkie i duże reklamy, których nie wykonamy i nie zamieścimy samodzielnie. Ten typ promocji wymaga wynajęcia profesjonalistów, którzy zajmą się opracowaniem grafiki, a następnie wydrukują ją i zawieszą.

Jak wyeksponować banery wielkoformatowe?


Banery umieszczane są najczęściej w ramach, które gwarantują stabilizację, a jednocześnie wpływają na lepszą prezencję. Obudowa ta jest wykonywana przeważnie z aluminium, które montowane jest bezpośrednio na obiekcie, który będzie służył za powierzchnię reklamową. Dzięki trwałemu materiałowi, tak zainstalowana konstrukcja jest niemal nie do ruszenia przez czynniki zewnętrzne, jak np. silny wiatr czy burzę. 

Wielkość banera jest oczywiście uzależniona od tego, gdzie zostanie umieszczony, jednak zwykle firmy są w stanie spełnić każde życzenie klienta.

Co ciekawe, chociaż montaż stelaży może wydawać się skomplikowany, w istocie jest dość prosty i pozwala na wymontowanie baneru, bez konieczności wzywania specjalnej ekipy. Banery wielkoformatowe otwierają olbrzymie możliwości. Warto przyjrzeć się tego rodzaju reklamie i w nią zainwestować, ponieważ niesie ze sobą wysokie efekty w pozyskiwaniu nowych klientów.


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:Co sądzicie o takim rodzaju reklamy? :)

26 komentarzy

 1. Na dobrze przemyślane banery się naprawdę fajnie patrzy, najgorzej jak ich sporo upchane jest w jednym miejscu

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mimowolnie ZAWSZE czytam co jest na takich banerach hihi :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz wszyscy żyjemy reklamą, w dużych miastach nic nie widać prócz reklamy. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze fajnie tylko szkoda że takie drogie..

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny temat. Uwielbiam czytać o wszystkim związanym z reklamą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zgadzam się, reklama jest bardzo ważna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Reklama z pewnością skuteczna. Zamieszczona w strategicznym miejscu dociera do dużej ilości osób, ale też szpeci miejski krajobraz. W naszym kraju zwykle nie wyglądają one estetycznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Baner fajna rzecz ale niestety droga!

  OdpowiedzUsuń
 9. nic tak nie przykuwa uwagi jak dobry baner :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Teraz taka reklama, to konieczność dla każdej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super unikatowy wpis :) osobiście lubię podziwiać bilbordy reklamowe. Jak przejeżdżam przez jakieś duże miasto ,ale bardziej nocą jak są rozświetlone :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 12. Też chętnie zareklamowałabym swoją stronę na takim :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP