22 czerwca 2019

645. Co to jest SEO? Jak zoptymalizować stronę?

Co to jest SEO? Jak zoptymalizować stronę?


Witajcie Kochani!

Dostaję od Was mnóstwo informacji o tym, że lubicie czytać na moim blogu o marketingu internetowym, a także o pozycjonowaniu. Dzisiaj chciałabym się skupić na temacie, który jest równie ważny. Czym jest SEO? Wiele osób myli to pojęcie z pozycjonowaniem, a zdecydowanie te dwa określenia należy stanowczo rozróżnić. SEO to innymi słowy optymalizacja wyszukiwarek. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć, jakie działania warto wdrożyć, by witryna mogła osiągnąć jak najwyższe wyniki wyszukiwania.

Co to jest SEO?


Co to jest SEO?


Zacznijmy jednak od początku, czyli od dokładnego wyjaśnienia, czym jest SEO. Wiele osób stawia znak równania pomiędzy tym pojęciem, a pozycjonowaniem. Nie jest to jednak prawidłowa praktyka. SEO to skrót od Search Engine Optimization, czyli działania, które mają optymalizować strony internetowe, aby były jak najlepiej wyszukiwane przez wyszukiwarki. Wszystkie działania marketingowe powinny być w pierwszej kolejności nakierowane na SEO. Bez nich nie uda się osiągnąć sukcesu i przyciągnąć potencjalnych klientów.

Jak dokonać optymalizacji na stronie?


Treści na stronie powinny być odpowiednio uporządkowane. Dzięki temu witryna będzie szybciej wyszukiwana. Teksty powinny być umiarkowanej długości - nie za długie, nie za krótkie. Każda podstrona musi być opisana, zarówno produkt, jak i usługa. Wyszukiwarka uzna, że strona jest atrakcyjna i wart wyżej umieścić ją w wynikach wyszukiwania. 

Należy jednak pamiętać, by każdy opis był unikatowy. Teksty bezwzględnie nie mogą się powtarzać. Nie mogą być też kopiowane z innych źródeł.

Aby treści były czytelne i przejrzyste, a przy okazji optymalizowane, warto wykorzystać nagłówki, które są oznaczane jako H1, H2 i H3. Numeracja oraz wypunktowanie niektórych informacji to też dobry pomysł na zwrócenie uwagi użytkowników strony. Nie można zapominać o zdjęciach, obrazkach lub grafice, które są interesujące i dodatkowo ilustrują opisywane treści.


seo optymalizacja stron


W optymalizacji potrzebne są także słowa kluczowe. Należy jednak pamiętać, by nie pojawiało się ich za dużo. Dobrze jest wykorzystywać synonimy, które sprawią również, że tekst będzie atrakcyjniejszy w odbiorze.

To tylko niektóre elementy optymalizacji stron. Należy do nich dodać odpowiednie tytuły stron i podstron. To właśnie one są wyświetlane, gdy w wyszukiwarkę wpiszemy daną frazę. To w tym miejscu powinno być umieszczone słowo kluczowe, które będzie opisywało treści witryny. Należy wybierać krótkie nazwy, ponieważ w wynikach wyszukiwania wyświetlają się wyłącznie tytuły, nie przekraczające 55 znaków.

W wynikach wyszukiwania, oprócz tytułu strony, pojawia się również tzw. 'meta description', czyli krótki opis. Dobrze jest w nim opisać, co znajduje się w witrynie i zastosować słowa kluczowe.

Aby w pełni wykorzystać SEO, należy skupić się również na optymalizacji grafiki, które polegają na dopasowaniu do strony wielkości grafik. Optymalizacja obejmuje również linki wewnętrzne i kod strony.

Działania z zakresu SEO są rozbudowane i szeroko zakrojone, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się optymalizacją stron www.


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:

Korzystacie z profesjonalistów w kwestii SEO? :) Próbujecie sami optymalizować swoje strony? :)

29 komentarzy

 1. Sporo czytałam na temat SEO, ale dalej to dla mnie czarna magia xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten temat jest tak wielki, że cały czas się trzeba zagłębiać w nim :)

   Usuń
 2. Dzięki za przydatne wskazówki. ;) Zapisuję Twój wpis, bo chcę do niego jeszcze wrócić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za wskazówki :) Ja jeszcze ciągle się wszystkiego uczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie próbowałam, ani nie miałam z tym do czynienia.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie korzystałam z takiej metody.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za wpis. Zawsze się zastanawiałam o co w tym chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. SEO jest bardzo ważne, jak się chce aby swoja strona była w wyszukiwarkach an wysokich pozycjach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przydatny wpis. Zawsze dobrze dowiedzieć się czegoś nowego. Dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pozycjonowanie jest ważne, fajne rady :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Optymalizowanie treści jest ważne, daje dużo większe możliwości pozycjonowania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo interesujący wpis, ja przyznaję, że u siebie na blogu nigdy nie zwracałam uwagi na takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to jest SEO, musisz troszkę poczytać w sieci oraz przetestować na swoich stronach.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy uważasz że Pozycjonowanie sklepów jest trudniejsze niż innych stron? Według mnie jest inaczej.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP