21 października 2019

665. Pozycjonowanie stron internetowych samodzielnie

Pozycjonowanie stron internetowych samodzielnie


Witajcie Kochani!

O pozycjonowaniu stron internetowych, na moim blogu pojawiło się już sporo treści. Możecie je łatwo wyszukać, wpisując w wyszukiwarkę po prawej stronie odpowiednią frazę. Często jednak otrzymuję od Was pytania, czy stronę www można wypozycjonować samemu. Oczywiście, że tak. Stosując się do kilku dość prostych zasad, można bez problemu zwiększyć swój zasięg i stanąć wyżej w rankingu wyszukiwarki Google. Należy jednak sporo szukać, czytać i ciągle się uczyć, by robić to efektownie.
Czy warto pozycjonować strony internetowe samodzielnie?


Czy warto pozycjonować strony internetowe samodzielnie?


Pozycjonowanie stron internetowych samodzielnie jest możliwe, ale czy warto się w to "bawić"? Bardzo wiele zależ od nakładów finansowych, które jesteśmy w stanie zainwestować w nasze  miejsce w sieci. Blogerzy, zwłaszcza początkujący, raczej nie wkładają zbyt wielu środków w istnienie swojej strony. Często też zwyczajnie ich nie posiadają. Warto zatem, by spróbowali samodzielnie zorientować się, w jaki sposób mogą wspomóc swojego bloga pozycjonowaniem.


Często jest też tak, że pomimo wielu starań i ogromu pracy włożonego w pozycjonowanie, ciągle brakuje efektów. Ten rodzaj działania niestety przynosi korzyści po pewnym czasie. Nie da się jednak ukryć, że jest też bardzo pracochłonny i wielokrotnie laicy nie będą w stanie podołać z każdym wyzwaniem.

Ciągłe pytania


Ciągłe pytania pozycjonowanie strony internetowej


Osoby, które dopiero zaczynają swoje działanie w internecie i o pozycjonowaniu nie wiedzą jeszcze zbyt wiele, będą miały ciągle napiętrzające się pytania. To naturalna kolej rzeczy, gdy zgłębiamy jakiś temat. Pomimo tego, że przeczytałam już kilka książek o pozycjonowaniu, wciąż potrafię się zaskoczyć. Można ten problem łatwo rozwiązać, bo istnieje obecnie wiele for internetowych, na których można zadawać nurtujące nas pytania. Są także książki, które podpowiadają, jak wykonać daną rzecz. Pytanie tylko, czy mając podstawową wiedzę, bo tylko taką możemy tą drogą pozyskać, będziemy w stanie prowadzić coraz bardziej zaawansowaną strategię na naszej stronie internetowej? A może jednak lepiej zostawić tę kwestię specjalistom? 

Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie i zdecyduje, co dla niego jest bardziej korzystne.


Zapraszam Was również na mojego Facebooka oraz na Instagram:

A jakie jest Wasze stanowisko w sprawie samodzielnego pozycjonowania? :)

15 komentarzy

 1. Totalnie nie potrafie tego sama ogarnąć..

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym temacie od siebie mogę dodać tylko tyle, że na pewno dobrym rozwiązaniem dla skutecznego pozycjonowania może być kampania Adwords. Jeśli nie do końca orientujecie się jak taka kampanię skonfigurować, polecam wam przeczytać ten artykuł https://otososnowiec.pl/20190926227797/jak-zwiekszac-zyski-za-pomoca-kampanii-sem. Z niego dowiecie się wszystkiego na ten temat pozycjonowania, adwords i innych wytycznych w świecie Seo, Sem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba otwarcie powiedzieć że pozycjonowanie stron internetowych to bardzo czasochłonna i precyzyjna praca, ale po czasie przynosi efekty w postaci nowych klientów. W obecnych czasach dobra optymalizacja strony i content wystarczy by pojawiać się wysoko w Google.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie pozycjonowanie strony to bardzo złożony proces i wiele działań, które składają się na wyniki. Myślę, że warto zlecić te pace profesjonalnej agencji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycjonowanie to bardzo dobra forma reklamy, powinniście na to postawić. U mnie świetnie zdało egzamin, pewnie i w waszych firmach będzie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozycjonowanie stron WWW jest procesem, na który składa się wiele czynników. Zatem można rzec, że znajomość przepisu na ciasto, nie zawsze jest gwarancją idealnego wypieku. Zapraszam do lektury artykułu odpowiadającego na pytanie od czego zależy pozycja w Google https://adboosters.pl/seo/od-czego-zalezy-pozycja-w-google/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeżeli ma się czas i imiejętności, to można pozycjonować samemu, bo czemu nie ;) Jednak uważam, że lepszym wyborem będzie zlecenie usługi profesjonalistom, którzy trudnią się tym na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy i rzetelny wpis :)

  Ja często korzystam z pozycjonowania strony. Scorise zawsze służy pomocą. Samodzielne pozycjonowanie czasami ma słabe rezultaty.

  Polecam zapoznać się z poniższą ofertą

  https://www.scorise.com/pl/pozycjonowanie-stron-internetowych-www/

  Super blog! Będę zaglądać tutaj częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli ktoś nie ma budżetu na pozycjonowanie to warto jednak samemu się w to bawić, ale jak już mamy budżet to jest to o wiele bardziej wygodne, współpracowanie z agencją.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP