21 lipca 2020

672. Jakie zastosowanie ma wisząca gablota?


Jakie zastosowanie ma wisząca gablota?

Witajcie Kochani!

Jak już wspominałam w ostatnich artykułach, jestem na etapie wykańczania mieszkania. Muszę przyznać, że zaprojektowanie wnętrza jest sporym wyzwaniem. Należę do osób, które raczej lubią mieć wszystko schowane, a blaty czy półki świecące pustką, ewentualnie drobnymi ozdobami. Nie lubię przepychu, jestem raczej minimalistką, a przynajmniej staram się nią być. Są jednak takie rzeczy, które wręcz wymagają wyeksponowania. Mój mąż jest zapalonym siatkarzem, który hobbystycznie trenuje i wyjeżdża na różne turnieje. Przywozi z nich medale, puchary i inne trofea, które dotychczas nie miały swojego stałego miejsca. W fazie projektowania naszego nowego mieszkania, jednym z punktów, było zapewnienie nagrodom należytego miejsca.Jak wyeksponować medale i puchary?


Nagrody zdobyte w turniejach i konkursach są dla zwycięzcy bardzo ważne i mają dużą wartość. Nie zawsze jednak mamy w domu idealne miejsce na ich przechowywanie, a przecież każdy chciałby wyeksponować swoje trofea. Podczas projektowania naszego mieszkania wzięliśmy to pod uwagę i szukaliśmy idealnego rozwiązania na umieszczenie nagród. Początkowo myśleliśmy o regale lub półce zawieszonej na ścianie, jednak nie do końca spodobał nam się ten pomysł. Nie każdy puchar byłby dobrze widoczny, a poza tym dużo szybciej by się one kurzyły. 


Jak wyeksponować medale i puchary?


Szukając odpowiedniego mebla, znaleźliśmy gabloty wiszące. Wydały nam się one strzałem w dziesiątkę, ponieważ doskonale eksponują wszystkie nagrody, które zostaną w nich ustawione. Podoba mi się też to, że gablota jest szklana. Łatwo i szybko można ją wyczyścić. Gablota idealnie wpasowała się do gabinetu, a nagrody mojego męża w końcu mają swoje miejsce.Jakie zastosowanie ma wisząca gablota?


Gabloty wiszące mają szerokie zastosowanie. Zapewne niewiele osób stosuje je w domu, choć zapewne takie wyjątki się zdarzają. Często można je zauważyć w szkołach, w których właśnie umieszcza się w nich puchary i inne tego typu nagrody.

Tego typu meble są również często spotykane w muzeach, gdzie przechowuje się w nich eksponaty. Gablota umożliwia zabezpieczenie cennych rzeczy, a także uchronienie ich przed kurzem i zniszczeniem. Oddzielenie ich od bezpośredniego kontaktu ze zwiedzającymi sprawia, że eksponaty nie są zagrożone dotykaniem.


Jakie zastosowanie ma wisząca gablota?


Oprócz szkół i muzeów, wiszące gabloty są również spotykane w miejscach, w których trzeba umieścić jakieś ogłoszenie. Takie witryny umożliwiają bezpieczne publikowanie informacji, bez obaw, że ktoś je usunie lub zniszczy.

Gablota może być również zastosowana w domu, np. w gabinecie. Można w niej umieścić puchary sportowe, składane modele samochodów czy samolotów lub po prostu pamiątki rodzinne. 
A Wy, jak eksponujecie ważne dla Was rzeczy? :)

1 komentarz

  1. Oj, dla mnie niestety takie coś nie jest potrzebne, ewentualnie mogłabym eksponować moje dyplomy za najbardziej zdyscyplinowaną osobe w klasie xD

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP