12 sierpnia 2020

676. O czym pamiętać, zakładając bloga? Rady dla początkujących blogerów

 O czym pamiętać, zakładając bloga? Rady dla początkujących blogerów


Witajcie Kochani!

Posiadanie bloga lub kanału na Youtube to ostatnio bardzo popularna praktyka. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to zajęcie jest nie tylko niezwykle pasjonujące i ciekawe, ale również bywa ciężką pracą. Jeśli chcesz zdecydować się na założenie bloga, musisz mieć świadomość, że jest to wymagające zadanie, na które trzeba poświęcić czas i energię. W dzisiejszym artykule postaram się podpowiedzieć Wam, na co zwracać uwagę, tworząc treści w Internecie.


Uzbrój się w cierpliwość


Wirtualny świat jest podobny do rzeczywistości w zakresie odnoszenia sukcesu. Zwykle nie przychodzi on od razu, trzeba na niego poczekać. Treści na blogu powinny się zatem pojawiać systematycznie, a wraz z ich przybywaniem, zacznie docierać do nas więcej nowych czytelników. Początki są zawsze trudne. Nie możemy jednak spędzić całego dnia na pisaniu, aby tylko dodać jak najwięcej artykułów. Powinniśmy bowiem dbać o ich wysoką jakość


Uzbrój się w cierpliwość


Zakładając bloga, należy uzbroić się w cierpliwość. Powinno się mieć to na uwadze, gdyż w przeciwnym razie można się bardzo łatwo zniechęcić. 

Dlaczego początkowo blog odwiedza garstka osób? Wszystko za sprawą Google. Aby Twoja strona była wyżej w wyszukiwarce, powinna być dobrze pozycjonowana, a na to potrzebny jest czas.


Co to jest to pozycjonowanie?


Pozycjonowanie stron, czyli inaczej SEO to właśnie podniesienie pozycji strony internetowej w wyszukiwarce Google. Po co to robić? Po to, by naszą witrynę odwiedzała większa liczba czytelników, a może potencjalnych klientów. Jak wdrożyć działania z zakresu pozycjonowania? Najlepiej zdać się na profesjonalistów, którzy w szybki i efektywny sposób zajmą się wszystkim związanym z Twoją witryną. Przykładem może być strona: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/


Co to jest to pozycjonowanie?


Samodzielnie możesz pracować nad jakością artykułów, w których powinny się pojawiać słowa kluczowe, czyli takie frazy, które są wpisywane do wyszukiwarki. Lista słów kluczowych powinna się stopniowo rozbudowywać. Jak to robić? Trzeba się zastanowić, co myśli dana osoba, wchodząca na Twoją stronę. Frazy powinny być dopasowane do tematyki, którą podejmuje dana strona internetowa. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, ponieważ przesada w tym przypadku może się skończyć weryfikacją przez Google i odrzuceniem takiej witryny. Pozycjonowanie jest trudnym zadaniem, dlatego warto powierzyć je specjalistom.


Zaangażuj się

Jak już wcześniej wspomniałam, tworzenie treści na bloga zajmuje sporo czasu. Stąd też należy nastawić się, że efekty pracy nie przyjdą od razu, ale trzeba będzie na nie trochę poczekać. To niezwykle wymagające zadanie, które pozornie może się wydawać spokojne i lekkie, ale w rzeczywistości jest ciężką pracą. 


jak zalozyc bloga


Blogowanie powinno się zrodzić z pasji i z chęci tworzenia czegoś nowego i ciekawego. Należy wykazać się kreatywnością i prezentować czytelnikom unikalne treści. Jeśli to co robisz jest Twoim hobby, działaj, a wkrótce odniesiesz sukces.


Jakie macie rady dla początkujących blogerów? :)

1 komentarz

  1. Dziękuję za rady <3 Ja jestem początkową blogerką, a więc nie wiem jakie rady mogę dać xD

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP