21 czerwca 2021

697. Jak spędzić wakacje?

 

Jak spędzić wakacje?Witajcie Kochani!

Sezon urlopowy zaczyna nabierać rumieńców. Zaczynamy coraz bardziej intensywnie wyszukiwać sposobów na spędzenie tych upalnych dni. Nie każdy ma możliwość wyjazdu poza Polskę, dlatego dobrym pomysłem jest poznanie i zwiedzanie zakątków naszego kraju. Można także wykorzystać możliwości, które mamy w miejscu swojego zamieszkania. Mamy wiele różnorodnych aktywności, które mogą być dla nas niezwykle przyjemne. W dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć Wam atrakcje na urlop i wakacje.


Czas na rower!


To moja ulubiona forma spędzania czasu wolnego. Rower daje nam tyle możliwości! Możemy zwiedzać nim najbliższą okolicę lub zabrać go w inne, atrakcyjne miejsce i tam jeździć. To umożliwia nam dostrzeżenie piękna w rzeczach, których nie zauważylibyśmy jadąc samochodem. Jadąc rowerem zwracamy uwagę na różne zakamarki i miejsca. 

Czas na rower!Posiadanie dzieci wcale nie jest przeciwskazaniem do takiego podróżowania. Wręcz przeciwnie. Małe dzieci można usadowić w specjalnych wózkach, które dopina się do rowera, a starsze mogą podróżować na swoich dwóch kółkach. Istnieje także opcja doczepienia małego rowerka do pojazdu rodzica, by dziecko dotrzymywało tempa dorosłym. To świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną i przygotowanie swoich pociech do tego, by polubiły aktywny tryb życia.Wyjazd pod namioty


Niektóre osoby szukają ekonomicznych sposobów na spędzenie wakacji. Wyjazd pod namioty daje takie właśnie możliwości. Ponadto, jest to dodatkowa atrakcja. Noc pod gołym niebem to coś, o czym marzy nie jedna osoba. Takie wakacje są możliwe nie tylko w Polsce, ale również poza nią. Możemy spokojnie zwiedzać świat, nie wydając jednocześnie majątku na hotele. 


Wyjazd pod namiotyNiektórzy obawiają się, że namiot nie daje nam odpowiednich warunków, bo nie mamy dostępu do bieżącej wody i toalety. Problematyczne może też być przygotowywanie posiłków. Obecnie istnieje jednak coraz więcej pól namiotowych i campingów, na których zaplecze z łazienkami i aneksami kuchennymi jest kompleksowo przygotowane i zapewnia pełen komfort. Mnóstwo osób decyduje się na wybór namiotu zamiast hotelu. Jest to niezwykła przygoda dla rodzin z dziećmi, które traktują to jako niezwykłe przeżycie.


Poznaj Polskę!


Ostatni okres pokazał nam, że piękno można odkryć w każdym zakątku. Wiele osób doceniło Polskę i nawet swoje najbliższe okolice, których dotychczas nie odwiedzało. Wakacje i urlop to znakomita okazja, by wybrać się w miejsca zupełnie nieodległe i poznać ich piękno. Wystarczy poszperać w sieci, by znaleźć ciekawe atrakcje w interesującej nas okolicy.

Miasta i miasteczka, a nawet wioski i wsie posiadają swoje strony  internetowe, na których zamieszczają aktualne informacje o wydarzeniach, które tam mają miejsce. Przykładem takiej strony jest mlawa.pl

zwiedzanie polskiW wakacje można natknąć się na różnorodne imprezy - koncerty, pikniki rodzinne itp. Jeśli dobrze zaplanuje się czas, można w ciągu dnia zorganizować wycieczkę rowerową, wieczorem wziąć udział w jakimś interesującym wydarzeniu, a nocą przespać się w namiocie. Taki urlop z pewnością spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.


A Wy, macie już plany na wakacje? :)

5 komentarzy

 1. Niestety nie mam planów na wakacje, jednak na pewno spędzę je przyjemnie w gronie bliskich mi osób. Pamiętam jak byłam nastolatką, te wypady pod namiot z ogniskiem w środku nocy, bez zmartwień itp. to byli czasy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieważne gdzie, ważne aby gdzieś wyjechać <3

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny blog i ciekawe treści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP