25 kwietnia 2021

696. Jaką czapkę na wiosnę wybrać dla dziecka?

Jaką czapkę na wiosnę wybrać dla dziecka?


Witajcie Kochani!


W tym roku zarówno marzec, jak i kwiecień okazały się być doskonałym zobrazowaniem słynnych porzekadeł - "w marcu jak w garncu" oraz "kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata". Typowo wiosenna aura będzie nam zapewne jeszcze przez jakiś czas towarzyszyła. Są w dni, w których możemy poczuć pełnię ciepła, ale są też takie, w których pojawia się jeszcze śnieg i mróz. Czasami w naszych głowach pojawia się myśl, by już porzucić ciepłą czapkę i płaszczyk. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, szczególnie w przypadku dzieci. Pomimo coraz częściej pojawiającego się słońca, temperatura potrafi być dosyć niska, a chłodny wiatr może doprowadzić do przeziębienia i infekcji ucha.


Jaką czapkę na wiosnę wybrać dla dziecka?


Jedni rodzie mają ochotę całkowicie zrezygnować z czapek na wiosnę, zaś inni uważają, że te, w których dziecko chodziło zimą będą odpowiednie. Wiosną powinno się jednak wybrać inne nakrycie głowy. Koniecznie musi być ono cieńsze i lżejsze, ponieważ temperatura jest zmienna. Dzięki temu, że czapka będzie przewiewna, sprawdzi się zarówno w te cieplejsze, ale wietrzne dni, jak i w te chłodniejsze, w które może czasem sypnąć śniegiem.


Jaką czapkę na wiosnę wybrać dla dziecka?Rodzicom czasami wydaje się, że maluchy nie zwracają uwagi na wygląd ubrań. Często nie mają racji. Dzieci bardzo lubią kolorowe rzeczy, co również chcą uwidaczniać w swoim stroju. Czapki dla dziewczynek mogą odpowiadać ich zainteresowaniom. Mogą mieć także ulubiony kolor oraz bohatera bajkowego, za którym przepadają. To będzie dużą motywacją do ubierania nakrycia głowy, co niejednokrotnie jest problemem dla dzieci. Nie lubią one nosić czapek i z uporem je zdejmują. Wybranie takiego modelu, który podoba się maluchowi, będzie z pewnością zachęcające, by nie zrzucać czapki.


Jaka powinna być czapka dla dziecka? 


Najlepszym materiałem, z którego może być uszyta wiosenna czapka, jest bawełna. Tkanina ta jest oddychająca, przez co podczas cieplejszych dni, główka malucha się nie spoci. Krój oraz rozmiar czapki powinien być dostosowany do głowy dziecka. Dlatego też najlepiej dokonywać zakupu stacjonarnie, a gdy jest to niemożliwe, warto sprawdzić, czy obwód główki jest zgodny z rozmiarem, który chcemy wybrać. 

Dla bardziej opornych dzieci, których do noszenia czapek nie jest w stanie przekonać wzór i czy nadruk ulubionego bohatera, dobrym pomysłem jest kupienie czapki z wiązaniem. Dzięki temu, zdjęcie jej z głowy będzie znacznie utrudnione, a czasami nawet niemożliwe. 


Jaka powinna być czapka dla dziecka?Chłopcy z pewnością ucieszą się z modeli z motywem samochodów, misiów czy też zwierząt, zaś czapki dla dziewczynek mogą mieć dodatki w postaci kokardek, perełek lub innych elementów zdobiących nakrycie głowy.

Kupując czapkę dla malucha, trzeba utwierdzić się w przekonaniu, że jest ona wygodna i nie powoduje dyskomfortu. Co więcej, należy sprawdzić, czy jest ona szybka w ubieraniu, by sprawnie przygotować się do wyjścia z domu. Warto także zwrócić uwagę na zestawienie czapki z kurtką lub płaszczem, które na co dzień nosi maluch.


Czapka dla dziewczynki


Wszystkie czapki, które kupujemy, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, by zbyt szybko nie uległy zniszczeniu. Należy do tego przykładać uwagę, gdyż ubranka dziecięce są prane w wysokich temperaturach, dlatego łatwiej je uszkodzić. 

Im starsze dziecko, tym większym wyzwaniem staje się dobranie czapki, która będzie odpowiadała wymaganiom malucha. Szczególnie trudne może być wybranie odpowiedniego nakrycia głowy dla dziewczynki. Małe elegantki chcą często wyglądać tak, jak ich mamy i mieć podobne ubrania. 


Czapka dla dziewczynkiKlasyczne czapki umożliwiają dobranie jeszcze innych dodatków, które mogą urozmaicić strój. Jeśli jednak zdecydujemy się na model, który zawiera wiele różnych detali, nie ma potrzeby dopasowywania jeszcze innych elementów, by nie przesadzić.

Należy zatem pamiętać, że czapka jest przede wszystkim ubraniem, które ma zapewniać ciepło i bezpieczeństwo uszom. Jednak jest to też dodatek, który powinien podobać się osobie, która będzie jego właścicielem.

1 komentarz

  1. Sama czapek nie nosze, ponieważ nie lubię, ale u mojego małego braciszka czapka jest obowiązkowa przez cały rok. Zmieniamy ją oczywiście dostosowując do odpowiedniej pory roku.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP