14 kwietnia 2021

695. Jak sobie radzić z dłużnikami?

 

Jak sobie radzić z dłużnikami?


Witajcie Kochani!


W dzisiejszym artykule chciałabym poruszyć bardzo trudny, a zarazem poważny temat, który może dotyczyć każdego z nas. Jak sobie radzić z dłużnikami? Żyjemy obecnie w czasach, które nie są łatwe, dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie wyegzekwować zapłatę. Okazuje się, że problem z terminowym regulowaniem opłat jest w Polsce bardzo duży. Niestety nie każdy wie, jak może sobie z nim pomóc. Jest to tym bardziej utrudnione, że dłużnicy często znajdują mnóstwo wymówek. Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis pomoże osobom, które borykają się z problemem zadłużenia i egzekwowania go. 


Nagłośnij swój problem z dłużnikiem


Dłużnicy zawsze mają setki wymówek. A to informują, że już robią przelew, a to mówią, że wszyscy przecież zalegają z płatnościami. Dlatego też nie warto zwlekać z egzekwowaniem należności, które chcemy uzyskać, należy jak najszybciej zacząć działać. Mówienie o problemie w sposób otwarty jest najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba się tego bać, skoro racja leży po naszej stronie. Nikt nie chce być postrzegany jako dłużnik w oczach innych ludzi, zwłaszcza, że tym sposobem może stracić potencjalnych klientów. Tego typu informacje bardzo szybko się roznoszą, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba, która zalega z płatnością, rzeczywiście będzie chciała ją jak najszybciej uregulować.


Nagłośnij swój problem z dłużnikiemW mówieniu o swoim problemie z dłużnikiem trzeba jednak trzymać emocje na wodzy. Tego typu trudności wywołują czasami złość i powodują, że nie zastanawiamy się nad tym, co mówimy. Nie powinniśmy jednak do tego dopuszczać. Nie wolno nam obrażać czy grozić dłużnikowi. Możemy jedynie przypominać się i prosić o spłatę należności. Zachowajmy w takich sytuacjach klasę i profesjonalizm.


Skorzystaj z e-sądu


Istnieje wiele różnych możliwości ściągania długów. Jednym z najlepszych i najszybszych jest e-sąd, co staje się obecnie świetną alternatywą dla zwykłego sądu. Korzystając z https://e-sad.info.pl/ można mieć gwarancję, że postepowanie będzie ekspresowe, a dodatkowo, jego koszty będą niższe niż w przypadku standardowego. 


Skorzystaj z e-sąduE-sąd rozpatruje sprawy przez EPU, czyli Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. Całe postępowanie toczy się przez Internet. W taki też sposób sąd kontaktuje się z osobą wnoszącą pozew. Dłużnik zwykle otrzymuje informacje poprzez korespondencję pocztową. 

Aby skorzystać z e-sądu, należy założyć konto. Robi się to poprzez wypełnienie wniosku. Osoba pozwana nie musi mieć konta, by mogło się wobec niej toczyć postepowanie, ponieważ komunikacja z nią odbywa się drogą tradycyjną, a nie przez Internet. Jeśli jednak pozwany chciałby rozpocząć kontaktowanie się w formie online, musi w tym celu założyć swoje konto. Nie jest to jednak obligatoryjne. 


Napisz opinię w Google 


Po wpisaniu nazwy danej firmy, oprócz danych kontaktowych i adresu wyświetlają się opinie na jej temat. Właścicielom zależy na tym, by były one jak najlepsze tym bardziej, że bardzo trudno je usunąć. Do tych opinii ma dostęp każdy, przez co potencjalnym klientom może zapalić się czerwona lampka, że coś jest nie tak.


Napisz opinię w GoogleMożna odradzić współpracę z daną firmą, ponieważ nie wywiązuje się ona ze swoich finansowych zobowiązań. Jeśli przekażesz swojemu dłużnikowi informację, że chcesz dodać taką opinię, z pewnością przyspieszy to jego działania zmierzające do spłacenia należności.

Najważniejsze, to walczyć z pojawiającymi się ciągle wymówkami. Owszem, żyjemy w trudnych czasach, ale dotyczą one wszystkich, a nie tylko tych, którzy są zadłużeni. Każdy potrzebuje pieniędzy, dlatego powinno się wywiązywać ze swoich zobowiązań. 


2 komentarze

  1. Ciekawy temat... niestety mi też zdarzyła się nie uczciwa współpraca z pewną firmą, ale tutaj nie będę jej nazwy wymieniać...

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP