24 września 2021

706. Jak urządzić pokój dla dziecka?

 

Jak urządzić pokój dla dziecka?


Witajcie Kochani!


W naszym mieszkaniu  pozostał jeden nieurządzony pokój. Jest on przeznaczony dla naszej córki. Kiedy byłam w ciąży, oglądałam przeróżne inspiracje i planowałam jak będzie on wyglądał. Ostatecznie zdecydowaliśmy jednak, że wstrzymamy się z wykończeniem go, a nasza córka początkowo będzie spała w łóżeczku, w naszej sypialni. Wydaje mi się, że była to dobra decyzja, bo obecnie wiem już znacznie więcej odnośnie tego, co warto mieć w pokoju dziecka, a co jest zupełnie zbędne. Nadchodzi jednak najwyższa pora, by urządzić kącik dla naszego malucha. Przy okazji pomyślałam, że przekażę Wam garść inspiracji. Być może z nich skorzystacie.Jak urządzić pokój dla dziewczynki?


W życiu każdej małej dziewczynki nadchodzi taki moment, że zaczyna marzyć o tym, by jej pokój wyglądał jak z bajki. W zależności od tego, czym interesuje się maluch, może to być kącik księżniczki lub stylizowany na świat ulubionego bohatera. W naszym przypadku, dziecko jest jeszcze małe, więc mamy nieco inny dylemat. Musimy się zastanowić, czy chcemy urządzić pokój typowo dziecięcy, dziewczęcy, czy też może bardziej uniwersalny, który sprawdzi się na znacznie dłuższy czas. To dość kluczowe, bo nieco inaczej wyglądają wnętrza maluchów, a inaczej takie, w których może się uczyć przedszkolak, a później spędzać czas nastolatek. 


Jak urządzić pokój dla dziewczynki?Po długim czasie przemyśleń, postanowiliśmy znaleźć złoty środek i połączyć dziecięcy kącik z uniwersalnością, która będzie dorastała razem z naszą córką. Jak to zrobimy? Stawiamy na funkcjonalność, ale z dodatkiem magicznego, baśniowego klimatu. Choć może to się wydawać nierealne, jest do zrealizowania i wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne.Meble do pokoju dziewczynki


W tym miejscu warto postanowić na uniwersalność i funkcjonalność. Można nawet stwierdzić, że meble do pokoju dziewczynki i do pokoju chłopca nie będą się zbyt wiele od siebie różniły. Najlepiej zdecydować się na najbardziej proste i klasyczne modele, które posłużą przez lata. Kolorystyka powinna być stonowana, bo w pokoju dziecka to nie meble będą głównym bohaterem. 

Jednym z podstawowych mebli jest łóżko. Decydując się na nie, gdy dziecko jest jeszcze małe, trzeba wziąć pod uwagę to, że powinno ono rosnąć wraz z nim. Istnieją modele, które się rozkładają i z łóżeczek, stopniowo przeobrażają się w łoża. Ciekawą opcją są łóżka z antresolą, które pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i zorganizowanie tam kącika zabaw lub miejsca na naukę. Bardzo modne są też łóżka, które imitują domki. To jednak typowo dziecięce meble, które nie każdemu się mogą spodobać.


Meble do pokoju dziewczynkiW pokoju dziewczynki niezbędna jest też szafa. Każda modnisia ma pokaźną liczbę kreacji, które trzeba gdzieś umieścić. W przypadku szaf warto postawić na coś standardowego, co sprawdzi się w pokoju maluszka, a także starszej dziewczynki. Oprócz miejsca na przechowywanie ubranek, trzeba także mieć regał na książki i zabawki

Kolejnym meblem jest biurko. Powinno ono mieć regulowaną wysokość, jeśli chcemy urządzić pokój, który jest uniwersalny i funkcjonalny. Dzięki temu, będzie ono się sprawdzało w przypadku malucha, ale także później, gdy dziecko zostanie uczniem. Pokój dziecka - jak go urządzić?


Pomimo tego, że pokój dziecka może być uniwersalny i funkcjonalny, warto wprowadzić do niego pewne elementy, które nadadzą mu specyficzny charakter. Drobne rzeczy mogą sprawić, że stanie się on baśniową i magiczną krainą, a jednocześnie nie straci tego, że w przyszłości będzie idealnym miejscem dla nastolatka.

Jednym z pomysłów, które mogą całkowicie odmienić wnętrze, jest tapeta. Ściana z leśnymi lub egzotycznymi zwierzętami może przenieść malucha w zupełnie inny świat. Naklejki lub tapety można zamówić na eudajmonia.eu.


Pokój dziecka - jak go urządzić?Innym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest wprowadzenie do niego ciekawego światła - lampy, lampki mogą przyjmować rozmaite kształty. Warto również zadbać o to, by oświetlenie było delikatne, ale jednocześnie ciepłe. Będzie to sprzyjało budowaniu nastroju i uprzyjemni zabawę maluchowi. 

Dodatkowe elementy, które spersonalizują pomieszczenie to pościel czy na przykład zasłony. Mogą one mieć nadrukowane zwierzątka lub baśniowych bohaterów. 


A Wy, urządzacie typowo dziecięce pokoje, czy też uniwersalne? :)

2 komentarze

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP