05 października 2021

707. Jak znaleźć spokój i zadbać o siebie jesienią?

 

Jak znaleźć spokój i zadbać o siebie jesienią?


Witajcie Kochani!


Jedni chodzą na jogę, inni oglądają filmy, a jeszcze inni czytają książkę. Każdy z nas potrzebuje chwili spokoju i ukojenia. Nawet najbardziej energiczne osoby czasami mają chęć pobycia sam na sam ze sobą, zrelaksowania się i zajrzenia w głąb siebie. Jesień to specyficzna pora roku.  Jej nastrój bywa odmienny, w zależności od tego, jaka pogoda panuje za oknem. A ta potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Kiedy dzień jest słoneczny i ciepły, mamy wielką chęć do działania i podejmowania różnych aktywności. Jednak w deszczowe i szare dni potrafi nam się udzielić nostalgia. Jesień jest idealnym czasem do znalezienia chwili dla siebie i zadbania o swój komfort psychiczny. To także moment na wdrożenie bardziej rozbudowanej pielęgnacji, która z pewnością przyda się każdemu po upalnym lecie.Jak znaleźć spokój jesienią?


Ciepły kocyk, gorąca herbata z miodem i cytryną oraz przyjemny i lekki film - tak wielu z nas wyobraża sobie idealną jesień. I tak też można spędzać miłe wieczory w miłym towarzystwie. Czasami potrzebujemy jednak chwili wyłącznie dla siebie, by w spokoju własnych myśli zastanowić się nad życiem. Niektórzy próbują medytacji, inni jogi, a są też osoby, które łączą te praktyki. Jeśli to pomaga w uzyskaniu relaksu i ukojenia, warto spróbować.

Bycie samemu ze sobą czasami jest trudniejsze niż bycie z innymi ludźmi. Często zdajemy sobie wówczas sprawę z tego, że za sobą nie przepadamy, a może nawet siebie nie lubimy. Poświęcając sobie czas, możemy dostrzec swoje wady i zacząć nad nimi pracować, by udoskonalić swój charakter.


Jak znaleźć spokój jesienią?Wewnętrzny spokój jest bardzo ważne, bo to, co dzieje się w naszych głowach, przenosimy często na ludzi, z którymi się spotykamy. Lepiej się funkcjonuje i pracuje, gdy żyjemy w zgodzie ze sobą.

Jednak odnalezienie spokoju niekoniecznie musi wiązać się z medytowaniem. Dla niektórych osób głębsze poznanie siebie będzie wymagało podjęcia jakiejś aktywności - uczęszczania na zajęcia tańca, biegania czy też pójścia na siłownię. To też dobra droga, jeśli dzięki niej czujesz się lepiej.

Wewnętrzną harmonię można też uzyskać poprzez stosowanie medycyny ajurwedyjskiej. Oprócz uzyskania spokoju, można dzięki niej zadbać o swoje zdrowie, uniknąć poważnych chorób i dodać sobie sił, które jesienią z pewnością się przydadzą. Produkty ajurwedyjskie i wiedzę na ich temat możecie zdobyć na stronie: https://devaharmony.com/pl/medycyna-ajurwedyjska/.

Jak zadbać o siebie jesienią?


Jesień może być także świetnym motywatorem do zadbania o swoje ciało. Wizyta u fryzjera czy kosmetyczki może okazać się nie tylko przydatna, ale również odprężająca. Większości z nas przyda się porządna regeneracja po upalnym lecie. Nasze włosy są przesuszone i domagają się nawilżenie, podobnie nasze ciało.

Oczywiście jednorazowa wizyta u fryzjera nie sprawi, że uzyskamy już kompletny efekt na głowie, ale może pomóc rozpocząć pracę nad uzyskaniem pięknej fryzury. Warto zaopatrzyć się w nawilżające maski i odżywki, które dogłębnie wypielęgnują włosy.

Jesień to także szczególna pora roku, ponieważ przygotowuje nas do zimy, która bywa mroźna i zimna. Delikatna skóra wymaga odpowiedniego przygotowania do nowych warunków, na które wkrótce zostanie wystawiona. Jeśli odpowiednio będziemy pielęgnować naszą cerę, nawilżać ją i odbudowywać po lecie i wakacjach, odwdzięczy się nam pięknym wyglądem. Co więcej, opóźnimy procesy starzenia i pojawiania się zmarszczek.


Jak zadbać o siebie jesienią?Latem korzystamy z ochrony przeciwsłonecznej i zapewniamy cerze filtry. To ważne, by nie nabawić się niepotrzebnych przebarwień. Nie powinniśmy jednak ograniczać się do stosowania takiej pielęgnacji wyłącznie w okresie wakacyjnym. Filtry powinny nam towarzyszyć przez cały rok. Słońce w okresie jesiennym i zimowym również bywa mocne.

Do jesiennej pielęgnacji warto dorzucić peeling złuszczający martwy naskórek. Po jego zastosowaniu, kosmetyki nawilżające będą się znacznie lepiej wchłaniały.

Czasami niestety zaopiekowanie się skórą w domu nie wystarcza i trzeba wdrożyć poważniejsze działania. Wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub dermatologicznym może pomóc rozwiązać problemy, z którymi sami sobie nie radzimy.

1 komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP