15 marca 2022

720. Jak zaprojektować poddasze?

 

Jak zaprojektować poddasze?


Witajcie Kochani!


Projekt domu czy mieszkania to jedno z najważniejszych zadań, które stoi przed właścicielami zanim zaczną urządzać wnętrze. Od projektu bowiem zaczyna się wszystko. Pozwala on także przewidzieć różne utrudnienia i jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Szczególne wyzwanie stoi przed osobami, które muszą zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów na poddaszu. Jest to trudniejsze przede wszystkim ze względu na skosy, które w dużej mierze ograniczają możliwości. Jak zaprojektować poddasze pomimo różnorodnych ograniczeń?Zadbaj o światło


Poddasze charakteryzuje się przede wszystkim skosami, które niestety mogą powodować różnego rodzaju utrudnienia i ograniczenia w zagospodarowaniu przestrzeni. Jedną z kluczowych kwestii, którą należy przemyśleć podczas planowania mieszkania, jest rozmieszczenie okien. Powinny one odpowiednio doświetlać wnętrza. Jeśli odpowiednio się tym zajmie, okna mogą dodatkowo być ozdobą.

Warto rozważyć zamontowanie okien dachowych z elementami doświetlającymi lub kilku okien, które sprawią, że pomieszczenia będą dużo jaśniejsze. Zdecydowanie się na większą ilość szyb, zwiększa optycznie wnętrze. 


Zadbaj o światłoWażną kwestią, którą należy poruszyć, jest też orientacja okien względem stron świata. Zazwyczaj zaleca się, by sypialnie miały okna od wschodu, zaś kuchnie od północy. 

Ciekawymi, a jednocześnie bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami, które doświetlają wnętrza, są świetliki dachowe lub pasma świetlne. Jeśli jednak nie jest się wystarczająco przekonanym do tego, jakie elementy będą najbardziej korzystne dla danego poddasza, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, np. https://www.gulajski.pl/.Zamień ograniczenia w atut


Każda przestrzeń może być dobrze zagospodarowana. Odpowiednie rozplanowanie miejsca sprawia, że nie jest ono zmarnowane. Co więcej, jeśli przemyśli się każde rozwiązanie, można znaleźć ciekawe pomysły na schowki i meble, które będą dostosowane do wnętrz ze skosami. 

W przypadku poddasza konieczne jest wykorzystanie nawet najmniejszych zakamarków. Przy szukaniu miejsca do przechowywania, trzeba jednak mieć na uwadze, by nie zabudować się całkowicie. Przestrzeń jest nam potrzebna, by nie czuć się przytłoczonym nadmiarem rzeczy.

Meblowanie mieszkania może być sporym wyzwaniem, a czasami prawdziwą sztuką. W większości przypadków nie uda się zatem skorzystać z gotowych rozwiązań, oferowanych przez sklepy. Konieczne może być skorzystanie z usług stolarza, który precyzyjnie wymierzy wnętrze i wykona meble na wymiar. 


Zamień ograniczenia w atutCiekawym pomysłem jest wyposażenie niektórych mebli w kółka, co sprawi, że w łatwy sposób będzie można je przesuwać i zmieniać ich położenie. Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, może to być świetnym rozwiązaniem, które umożliwi nam robienie metamorfozy mieszkania w dowolnym momencie.

Skosy mogą być problematyczne, ale można wydobyć też ich piękno. Drewniane elementy można wyeksponować, by dodawały wnętrzu charakterystycznego klimatu. 


Choć poddasze może wielu osobom kojarzyć się z zagraconym strychem, dzisiaj w wielu przypadkach jest ono ciepłym i przytulnym wnętrzem, które stanowi mieszkanie dla rodzin. Jeśli jest ono dobrze zaprojektowane i w odpowiedni sposób wykorzystany jest jego potencjał, może być przestronnym i dużym miejscem, w którym z przyjemnością będzie się spędzało czas.

1 komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP