18 lutego 2018

529. Jak uzyskać odszkodowanie? To może dotyczyć również Ciebie!

Jak uzyskać odszkodowanie? To może dotyczyć również Ciebie!


Witajcie Kochani!

Dziś chciałam zająć się tematem, który może się pozornie wydawać, że nas nie dotyczy. Jest jednak zupełnie inaczej. Odszkodowania należą się osobom, które w jakiś sposób zostały poszkodowane. Nigdy nie wiemy, co przytrafi się nam w życiu, a nawet zupełnie zwyczajne i najbardziej ostrożne życie, może prowadzić do sytuacji, które sprawią, iż będziemy potrzebować profesjonalnej pomocy. Wówczas, staniemy pod ścianą i nie będziemy wiedzieć, od czego zacząć ubieganie się o odszkodowanie. Jesteś pewien, że temat odszkodowań Cię nie dotyczy? A przecież możesz poślizgnąć się na chodniku, poddać się  zabiegowi kosmetycznemu, który okaże się nieudany czy też ulec wypadkowi, nawet w supermarkecie! Przeczytaj ten artykuł, by mieć świadomość tego, w jaki sposób uzyskać odszkodowanie.
Gdzie się zgłosić, by otrzymać pomoc w uzyskaniu odszkodowania?


Gdzie się zgłosić, by otrzymać pomoc w uzyskaniu odszkodowania?


Sprawy dotyczące uzyskiwania odszkodowań bywają bardzo skomplikowane, dlatego wymagają pomocy profesjonalistów. W takim przypadku najlepiej zgłosić się do radcy prawnego. Osoba poszkodowana powinna jednak zadbać o pełną dokumentację i jak najszybciej zgłosić szkodę, by nie uległa ona przedawnieniu. 

Z kancelarią prawną można skontaktować się już przez telefon. W ten sposób najlepiej umówić się na wizytę, w czasie której będzie można przedstawić sprawę i uzyskać poradę, a także różne propozycje rozwiązań. Doradcy przedstawią również informacje o tym, jakie dokumenty są wymagane.


Jakie dokumenty są potrzebne, by uzyskać odszkodowanie?


Jakie dokumenty są potrzebne, by uzyskać odszkodowanie?


Najważniejszą kwestią w przypadku uzyskiwania odszkodowań jest zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji. Powinno być to uczynione jak najszybciej, gdyż może to przyspieszyć dojście do otrzymania odszkodowania.

W pierwszej kolejności należy ustalić okoliczności zdarzenia dotyczące sprawcy oraz pozyskać informacje od policji. Warto także zgromadzić wiadomości o przebiegu zdarzenia, a nawet spisać świadków, których zeznania mogą się okazać przydatne.

Ważnymi są także dokumenty z prokuratury (akt oskarżenia, opinia biegłego, odpisy postanowień) oraz z sądu, który orzekał o winie sprawcy.

Rodzaj dokumentów będzie zmienny w zależności od typu szkody. Jeśli ubiegamy się o odszkodowanie z wypadku samochodowego, istotne będą oświadczenia o okolicznościach tego zdarzenia, zdjęcia, wskazania ubezpieczalni, numer polisy itp.

Jeśli nasze odszkodowanie ma dotyczyć szkody medycznej, trzeba zgromadzić wszelkie niezbędne dokumenty medyczne, m. in.: wyniki badań, wypisy szpitalne, karty szpitalne, historię choroby, zaświadczenia lekarskie itd.


Kiedy zgłaszać się po odszkodowanie i kto może je uzyskać?


Kiedy zgłaszać się po odszkodowanie i kto może je uzyskać?


O odszkodowanie można starać się zawsze, gdy poniosło się jakąś szkodę. Najlepiej zgłaszać się do specjalistów jak najszybciej po zdarzeniu, gdyż wówczas istnieje największa szansa na uzyskanie wysokiego odszkodowania. Dzięki profesjonalnej pomocy nie trzeba martwić się o ustalanie dowodów i gromadzenie dokumentacji, ponieważ w tych kwestiach pomagają osoby do tego wykwalifikowane.


Zapraszam Was również na mojego Facebooka oraz na Instagram:


Sprawdźcie nowości w moim sklepie Catti:A Wy, wiecie, jak uzyskać odszkodowanie? :)

18 komentarzy

 1. Świetnie ze poruszyłas ten temat

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, bardzo ważne porady.
  Super, warto wiedzieć.
  Jak zwykle - ciekawie.
  Pozdrawiam cieplutko! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny i przydatny post kochana:)
  Wpadnij do mnie,wróciłam po długiej nieobecności:)

  OdpowiedzUsuń
 4. słyszałam o firmach specjalizujących sie w temacie odszkodowań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czerwona filiżanka - ja korzystałam z pomocy https://www.helpfind.pl/ 2 lata temu miałam wypadek komunikacyjny, dostałam odszkodowanie ale okazuje sie że mocno zanizone. Przeslalam dokumenty do nich i otrzymalam spora doplate do odszkodowania. Ubezpieczyciele zanizaja prawie kazde odszodowanie, wczesniej nie wiedzialam ze moge walczyc o doplate. Dobrze ze powstaja takie kancelarie, bo uswiadamiają człowiekowi jakie ma prawa

   Usuń
 5. Ojojoj takie praktyczne rady! Diękujemy!

  http://www.simplethingsbyjok.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wolę nawet nie myśleć, że kiedyś będę musiała się starać o odszkodowanie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że nie będzie takiej konieczności :)

   Usuń
 7. Wydaje mi się, że przede wszytkim jeśli chcemy ubiegać się o odszkodowanie ważne jest opisane tutaj https://wieksze-odszkodowanie.pl/odszkodowania/zgloszenie-szkody/ zgłoszenie szkody i nie powinno się o tym nigdy zapominać

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja niestety byłem w bardzo podobnej sytuacji. Bez ingerencji kancelarii adwokackiej niestety by się nie udało. Na szczęście mogłem liczyć na pomoc ze strony https://www.strojekkancelaria.pl/ i udało mi się odzyskać należne mi odszkodowanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP