17 lipca 2018

569. Jak się rozwijać? Jak motywować się do pracy?

Jak się rozwijać? Jak motywować się do pracy?


Witajcie Kochani!

Człowiek z natury jest istotą wygodną. Każdy z nas wybiera rozwiązania, które zapewniają mu komfort i bezpieczeństwo. To oczywiste i bardzo proste. Najważniejszą potrzebą człowieka, do której dążymy przez całe swoje życie jest samorealizacja, która umożliwia spełnienie własnych oczekiwań, a niejednokrotnie również marzeń. Osiągnięcie samorealizacji jest możliwe tylko dzięki ciężkiej pracy i ciągłemu rozwijaniu się. Wiele osób po ukończeniu studiów znajduje pracę i popada w rutynę, która sprawia, że mimowolnie staje się w miejscu. Wykonywanie codziennie tych samych czynności nie prowadzi do rozwijania się, dlatego tak istotne jest, by ciągle poszerzać i uaktualniać swoją wiedzę. Jak się rozwijać i jak się do tego motywować? Zapraszam Was na kilka moich refleksji.
Książki, czasopisma i aktualności z sieci


Nie jest żadnym odkryciem, że czytanie książek rozwija i to na różnych polach. Bycie oczytanym nie tylko umożliwia znalezienie wspólnych tematów z wieloma osobami, ale również poszerza słownictwo. Czytanie książek dla rozrywki jest doskonałą formą relaksu. Warto jednak zagłębiać się w lektury branżowe, które dotyczą Twojego zawodu. Z całą pewnością ciągle publikowane są nowe pozycje dotyczące zagadnień związanych z tym, czym się zajmujesz. Kupowanie ich i czytanie zagwarantuje Ci bycie na bieżąco z wieloma kwestiami i pozwoli na uaktualnienie wiedzy, która od momentu studiów mogła się już nieco zmienić. Czytanie książek i zagłębianie się w poszczególne tematy może również poszerzać wiedzę, co jest niezwykle cenne.


Książki, czasopisma i aktualności z sieci


Doskonałym pomysłem na rozwijanie się jest także prenumerowanie wybranego branżowego czasopisma. Czytanie nowości z magazynów gwarantuje bycie na bieżąco. W podobny sposób można korzystać z for internetowych i stron zajmujących się branżową tematyką. W tym przypadku trzeba być jednak ostrożnym i krytycznym, bo wiadomości te często nie są przez nikogo weryfikowane.


Kursy, szkolenia, warsztaty


Kursy i szkolenia, a przede wszystkim warsztaty (ze względu na swoją praktyczną formę) są najlepszą drogą rozwoju. Spotkanie się ze specjalistą w danym temacie i posłuchanie go na żywo jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na przyswojenie wiedzy. Na takich zajęciach można też często wypróbować teorię od razu w praktyce, co jest dodatkową zaletą.


Kursy, szkolenia, warsztaty


Wiele osób zasłania się przed kursami tym, że są one drogie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że samorozwój kosztuje, a w siebie warto inwestować. Są też różne drogi, które pozwalają na tańsze korzystanie ze szkoleń. Można ubiegać się o dotacje na badania i rozwój, a także zwrócić się z prośbą o pokrycie kosztów kursu przez pracodawcę. Nawet jeśli nie uda się w całości sfinansować szkolenia, być może będzie to częściowe obniżenie kosztów.

Inspiruj się i rozwijaj swoje pasje


Nic tak nie rozwija, jak pasje. Znajdź swoje hobby i skupiaj się na nim w każdej wolnej chwili. Wypoczęta i zrelaksowana osoba ma dużo więcej motywacji do pracy i do rozwijania się. Inspiruj się tym, co Cię otacza, bo głowa pełna inspiracji jest pełna nowych pomysłów.

Inspiruj się i rozwijaj swoje pasje


Zapraszam Was również na mojego Facebooka oraz na Instagram:


A Wy rozwijacie się cały czas? :) Korzystacie z kursów, szkoleń, a może z oferty studiów podyplomowych? :)

8 komentarzy

 1. Książki są bardzo pomagają nam poszerzać horyzonty. :) Kursy to też fajna opcja, czasem można znaleźć darmowe przez Internet. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w pełni :) Mamy teraz niemal nieograniczony dostęp do e-book'ów, kursów (nawet darmowych online!). Jest tyle rzeczy, którymi możemy się inspirować, trzeba być po prostu cierpliwym i robić! Polecam także chodzenie do miejsc gdzie możemy spotkać różnych ludzi, ponieważ czasami jedna osoba może być bardziej inspirująca niż milion kursów. Polecam wyjść do ludzi, sprawdzone z autopsji :)
  Świetny blog! Zostaję tutaj zdecydowanie i obserwuje :) Serdecznie zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny i budujący wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja póki co stawiam na studia, ale po nich tak czy siak zamierzam iść na jakieś szkolenia i kursy, już nie związane z pracą a z blogiem. Sama czasami czuję, że stoję w miejscu mimo tego, że poza pracą też się uczę.
  O czasopismach nie pomyślałam, muszę poszukać takich w sklepie. Książki typowo branżowe ciężko się czyta, bo jest mnóstwo informacji, które naprawdę warto przyswoić, a nie tylko przeczytać i odłożyć w kąt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, by nie zatrzymywać się w miejscu :) Ja też czasem odnoszę wrażenie, że robię za mało, choć cały czas coś się dzieje :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP