04 marca 2019

619. Jak wybrać meble do ogrodu i na balkon?

Jak wybrać meble do ogrodu i na balkon?


Witajcie Kochani!

Wiosna, wiosna wkoło! Nie wiem, czy podobnie jak ja,poczuliście już to przyjemne ciepło, zwiastujące zbliżającą się wiosnę. Jestem przeszczęśliwa, że wkrótce po moim porannym budziku, za oknem zaczyna świtać. Budzenie się, gdy jest jeszcze ciemno, jest okropne i demotywujące. W związku z tym, że aura sprzyja, zakupiłam już mnóstwo nasion i powoli zaczynam planować, co posadzę na mojej działce. Z pierwszych doniczek zaczynają już kiełkować roślinki. Temat ogrodu wiąże się jednak nie tylko z pielęgnacją sadzonek, ale również z wypoczynkiem. Niedawno napisałam dla Was artykuł o zrobieniu własnego zielnika, a dzisiaj chciałabym się skupić na zaplanowaniu przestrzeni, która będzie służyła rekreacji.
Jak wybrać meble do ogrodu i na balkon?


Wybór mebli ogrodowych czy też balkonowych, wiąże się ściśle z przestrzenią, jaką mamy do zagospodarowania. Inne elementy wyposażenia postawimy na wolnej przestrzeni, a inne na dużo bardziej zamkniętej i ograniczonej. Cena wydaje się również istotnym kryterium, choć w zasadzie nie jest najważniejsza, ponieważ obecnie wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie mebli ogrodowych. Ponadto, czasami można trafić na ciekawe promocje, zwłaszcza przed i po sezonie, dlatego warto śledzić aktualne obniżki, ponieważ można "upolować" prawdziwą okazję.

Decydując się na zestaw wypoczynkowy, warto przemyśleć jego funkcję. Czy będzie on służył do relaksu i leżenia, czy też będzie stanowił miejsce spotkań z przyjaciółmi. Centralnym miejscem mebli powinien być stół. W zależności od pełnionej roli, może być on duży lub nieco mniejszy. Większe odpowiedniki doskonale sprawdzą się na grille i rodzinne imprezy, zaś mniejsze będą mogły być podstawką do odłożenia książki czy kubka z kawą.


Jak wybrać meble do ogrodu i na balkon?


Niezwykle istotnym kryterium podczas wyboru mebli ogrodowych, jest materiał, z którego są one wykonane. W tym miejscu również należy dobrze przemyśleć, gdzie zostaną one ustawione - czy pod zadaszeniem, czy na wolnym powietrzu. Najczęściej, klienci decydują się na meble drewniane, które są eleganckie i wytrzymałe. Należy jednak pamiętać, że w razie deszczu i zmiany pogody, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Jeżeli macie pewność, że Wasze nowoczesne meble ogrodowe nie będą miały żadnego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, lepiej zdecydować się na takie, które zostały wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Zwykle są one lekkie, łatwe w czyszczeniu i odporne na wilgoć. 

Styl mebli ogrodowych jest nie mniej ważny. Mają one przecież stanowić całość z całą przestrzenią, w którą zostaną wkomponowane. Warto zatem dobrać je tak, by odpowiednio wpasowały się w stylistykę ogródka.


Jak zmieścić meble ogrodowe na małej powierzchni?


Nie każdy użytkownik ogrodu może pozwolić sobie na zakup dużego zestawu wypoczynkowego. Częstym ograniczeniem jest mała przestrzeń, którą się dysponuje. Podobnie w przypadku osób, które szukają dodatków na balkon. Zwykle posiadają niewiele miejsca, ale chcieliby umieścić w nim fotel lub stolik, a czasem nawet małą sofę. Wszystko jest możliwe, ale trzeba dobrze zagospodarować przestrzeń.

Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu jest często kształt mebli ogrodowych. Niejednokrotnie, trudno jest dobrać odpowiedni wypoczynek, ponieważ chcemy postawić meble w miejscu z łukiem lub skosem. Jak się okazuje, gdy dobrze poszukamy, można znaleźć okrągłe elementy, a nawet w ciekawy sposób wycięte.


Jak zmieścić meble ogrodowe na małej powierzchni?


Mała przestrzeń wymaga czasami wyrzeczeń, dlatego zamiast zakupu sofy, dwóch foteli i stolika, można zdecydować się na pomniejszony zestaw lub zastąpić fotele, zgrabnymi pufami. Dla osób, które chcą umieścić jakiś element wypoczynku, ale jednocześnie nie chcą zbytnio zagracać przestrzeni, z pomocą przychodzą hamaki, które można zawiesić, ale w każdej chwili również zdjąć.


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:

A Wy czujecie już wiosnę? :) Planujecie już wygląd swojego ogródka lub balkonu? :)

11 komentarzy

 1. Właśnie będziemy wybierać jakieś meble balkonowe na drugi balkon, ah taki ogród mi się marzy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ale bym chciała mieć ogród, pełen kwiató

  OdpowiedzUsuń
 3. ja polecam meble z rattanu, są trwałe, łatwo się je czyści i nie butwieją jak drewniane. Mam fotel ogrodowy z poduszką w paski, ławę i drugi fotel w zapasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak meble ogrodowe to tylko i wyłącznie drewniane meble ogrodowe. Nie dość, że są porządne to w dodatku świetnie prezentują się w każdym ogrodzie, niezależnie od stylu aranżacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. u mnie na balkonie rządzi klasyczny drewniany zestaw meblowy z poduszkami coby się wygodnie siedziało :) a poza tym niewiele bo i miejsca mało, jest trasa syntetyczna, plafon ścienny i to tyle :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Solidnie napisane. Pozdrawiam i licżę na więcej ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP