27 marca 2019

628. Jak utrzymać porządek w miejscu pracy?

Jak utrzymać porządek w miejscu pracy?


Witajcie Kochani!

Porządek to bardzo ważna kwestia, która umożliwia wydajną pracę. W posprzątanym miejscu zdecydowanie łatwiej jest nam wykonywać nasze obowiązki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie i pochowanie wszystkich dokumentów. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Należy jednak pamiętać, że im czystsza i większa przestrzeń, tym efektywniej będzie nam się pracowało.
Jak skutecznie uporządkować biurko?


Wbrew pozorom, posprzątanie biurka wcale nie jest trudne. Największym wyzwaniem jest przekonanie się do tego, aby zabrać się za porządkowanie. 

Pierwszą czynnością, którą należałoby wykonać jest wyczyszczenie komputera oraz akcesoriów, czyli myszki, a także klawiatury. W ich zakamarkach zbiera się najwięcej kurzu i zanieczyszczeń. Następnym krokiem powinno być powyjmowanie rzeczy z szuflad i wytarcie kurzy również tam. 


Jak skutecznie uporządkować biurko?


Pracując z dużą ilością dokumentów, często zbierają się ich cały stosy. Czasami część tych rzeczy jest już dawno niepotrzebna, a ciągle zajmuje miejsce. Dlatego też, przy okazji sprzątania, warto przejrzeć dokumenty i pozbyć się tych, które są już zbędne. Co więcej, dobrze jest posegregować sprawy, które już są zakończone i te, którymi trzeba się pilnie zająć. Takie porządki z pewnością przyspieszą wykonanie niektórych czynności.

Dobrym pomysłem jest również znalezienie miejsca w szufladzie na swoje prywatne rzeczy. Na biurku raczej nie powinno trzymać się swoich prywatnych rzeczy, dlatego idealnym rozwiązaniem jest poszukanie dla nich szuflady lub małej szafki.

Najważniejszym punktem utrzymania porządku na swoim stanowisku pracy jest jednak regularność. Tylko ona pomoże pracować szybko, efektywnie i w czystym miejscu.


Sprzątanie przestrzeni pracy - firmy sprzątające biura


O ile to my jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie porządku na swoim biurku, o tyle posprzątanie przestrzeni, w której pracujmy, nie jest już naszym zadaniem. O doskonałą dbałość w miejscu naszej pracy, zadbają firmy do sprzątania biur. Porządkowanie przestrzeni jest  nie mniej ważne od czystości na stanowisku. Zwykle nie mamy czasu na ogarnianie tego, co dzieje się dookoła nas, a w zasadzie nawet nie leży to w naszych obowiązkach. Dlatego też, lepiej zostawić to specjalistom.


Sprzątanie przestrzeni pracy - firmy sprzątające biura

[Źródło: Deluxe]

Sprzątanie biur jest wykonywane przez profesjonalne firmy i fachowców w tej dziedzinie. Wykonują oni swoją pracę szybko i bardzo dokładnie. Co więcej, wykorzystują oni specjalne produkty, które skutecznie usuwają kurz i zabrudzenia. 


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:

A Wy lubicie czyste stanowisko pracy? :) Macie jakieś skuteczne sposoby na szybkie uporządkowanie biurka? :)

17 komentarzy

 1. Super przydatne praktyczne porady ;)
  Zawsze staram się ich trzymać bo nienawidzę pracować w chaosie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam uważam, że osobisty drobiazg na własnym biurku daje wrażenie, że to miejsce jest nasze, nie rezygnowałabym z niego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze muszę mieć porządek, bo inaczej nie umiem się na niczym skupić!
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się czyta. Dobry temat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wyobrażam sobie mieć bałagan na biurku w domu czy w pracy, nawet ogólnie w pomieszczeniu w którym coś robię. Lubię porządek i ład, bałagan mnie strasznie męczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że jeśli zależy wam na utrzymaniu czystości w biurze, warto jest także zastanowić się nad czyms takim jak ozonowanie. U nas biuro ozonowała niedawno firma Airozone i powiem wam, że na prawde jest spor róznica. Polecam i wam spróbować

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP