29 kwietnia 2019

637. Stoiska targowe - klasyczna forma marketingu

Stoiska targowe - klasyczna forma marketingu


Witajcie Kochani!

Jak już wiecie, ostatnio jestem totalnie zakręcona na punkcie ogrodu i uprawy własnych roślin, zarówno tych jadalnych, jak i tych ozdobnych. Zaczęło mnie też zastanawiać ekologiczne odżywianie oraz dzielenie się tym zdrowym jedzeniem, które można samemu wytworzyć na niewielkim kawałku ziemi. Jesteśmy przyzwyczajeni do robienia zakupów w hipermarketach, w których wszystko jest masowe. Wybór produktów jest olbrzymi, ale nie zawsze gwarantuje wysoką jakość. Dzisiaj chciałabym poruszyć z Wami temat stoisk targowych, na których można wystawiać różnorodne rzeczy.
Stoiska targowe jako element marketingu


Przyzwyczailiśmy się do tego, że marketing jest obecny współcześnie przede wszystkim w mediach. Okazuje się jednak, że stoiska targowe są jedną najnowocześniejszych rodzajów reklamy firm należących do różnych branż. Dlaczego? Dzięki stoiskom możliwe jest wystawienie i zaprezentowanie swoich produktów, a przy okazji promocja marki. Często wiąże się to również ze znacznym wzrostem sprzedaży. Aby wykonać profesjonalne stanowisko, przydatna jest odpowiednio zaprojektowana zabudowa, która będzie dostosowana do potrzeb przedmiotów, które będą pokazywane. 


Stoiska targowe jako element marketingu

Źródło: [Event Logistica]


W ostatnich latach bardzo często organizowane są tematyczne eventy, nazywane targami, na których skupia się przedstawicieli, którzy mogą bezpośrednio przedstawić swoje produkty. Niezwykle popularne są targi ślubne, na których w jednym miejscu można załatwić mnóstwo kwestii związanych z przygotowywaniem wesela.

Stoiska można zobaczyć również w galeriach handlowych. Znajdują się one często na środku korytarza, w formie wysp. Aby stanowisko było odpowiednio przygotowane, trzeba zadbać o właściwe rozłożenie produktów i właściwe ich wyeksponowanie.


Żywność ekologiczna na stoiskach targowych


Interesując się tematem zdrowego odżywiania i ekologii, doszłam do wniosków, że najpewniejsze produkty można zakupić w niewielkich warzywniakach i na targach z żywnością. W takich miejscach coraz częściej dba się o wygląd stanowisk i podkreśla się ich ekologiczny charakter. Mam jednak wrażenie, że stoiska targowe są nadal niedoceniane wśród klientów, a to właśnie tam możemy zdobyć warzywa i owoce, które pochodzą od naszych, rodzimych rolników i hodowców. Kupując w wielkich hipermarketach, skazujemy się zwykle na żywność sprowadzaną z odległych krańców świata, często produkowaną na skalę masową. 


Żywność ekologiczna na stoiskach targowych


Myślę, że osoby, które interesują się tematem zdrowej żywnością i chciałyby sprzedawać warzywa oraz owoce, mogłyby skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doradziliby, w jaki sposób należy przygotować idealne stoisko targowe.


 Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:


Co sądzicie o takich stoiskach targowych? :) Jak oceniacie taką formę marketingu? :)

9 komentarzy

 1. Fajnie, pomysłowo i oryginalnie zrobione stoiska potrafią zrobić sporą robotę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama pracowałam na stoisku

  OdpowiedzUsuń
 3. Kojarzę tę formę marketingu ze szkoły :) Wyższe szkoły przyjeżdzały do nas i rozkladały swoje stoiska :)

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo skuteczny sposób na dotarcie klienta. Nie raz próbowałem tej metody w mojej firmie.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP