15 kwietnia 2019

633. Jak walczyć z wiosennym przesileniem? || badanie ciśnienia krwi ciśnieniomierzami

Jak walczyć z wiosennym przesileniem? || badanie ciśnienia krwi ciśnieniomierzami


Witajcie Kochani!

Za oknem mamy prawdziwą huśtawkę pogodową. Uważam, że i tak jest to lepszy stan od tego, który panował w ubiegłym roku, kiedy to zupełnie niespodziewane, już w kwietniu, zrobiło się niezwykle ciepło, wręcz upalnie. Przyjmuje się, że stan pogody może wpływać na nasze zdrowie. Czy w jakikolwiek sposób możemy kontrolować nasze samopoczucie i sprawiać, że tak zwane przesilenie wiosenne nas nie dotknie?
Jak zapobiec wiosennemu przesileniu?


Wiosenne przesilenie objawia się przede wszystkim zmęczeniem, sennością, a często również rozdrażnieniem. Jest to czas, w którym nasz organizm jest szczególnie obciążony, ponieważ zmienia się funkcjonowanie układu krążenia. Istotne są także poziomy hormonów, które się wówczas szczególnie wahają. To właśnie z tego względu może dochodzić do zmian w nastroju i samopoczuciu. 


Jak zapobiec wiosennemu przesileniu?


Najbardziej narażone na wiosenne przesilenie są osoby, które są chore - mają problemy z nadciśnieniem, układem nerwowym czy też miażdżycą. 

W związku z dużymi wahaniami ciśnienia atmosferycznego, może dochodzić też do zmian w ciśnieniu tętniczym. Dlatego też w tym okresie, osoby szczególnie narażone na problemy z ciśnieniem, powinny systematycznie je kontrolować. Aby robić to codziennie, najlepiej zakupić własny ciśnieniomierz. Ich ceny są obecnie bardzo przystępne, a oferta różnorodnych aparatów tego typu, jest różnorodna.


Jak kontrolować ciśnienie tętnicze?


Kontrolowanie ciśnienia w czasie przesilenia wiosennego, ale również jesiennego, jest niezwykle ważne. Ceny aparatów są niskie i można je nabyć już poniżej stu złotych. Wybór urządzeń jest szeroki i można go dostosować do możliwości i umiejętności osób, które będą z niego korzystać. Ciśnieniomierze okażą się przydatne osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, a także tym, które muszę kontrolować swoje tętno


Jak kontrolować ciśnienie tętnicze?cisnieniomierz automatycznycisnieniomierz do pomiaru cisnienia
[Źródło: MEGA MEDIC]Domowe pomiary ciśnienia powinny być wykonywane regularnie: dwukrotnie rano (przed śniadaniem i po zażyciu leków), a także dwukrotnie wieczorem. Najczęściej stosowane ciśnieniomierze są elektroniczne i posiadają specjalny mankiet na ramię lub nadgarstek. 


Jak przetrwać wiosenne przesilenie?


Jak przetrwać wiosenne przesilenie?


Co zrobić, gdy wiosenne przesilenie nas dotknie? Przede wszystkim trzeba wykorzystywać każą dawkę słońca, które w tym okresie coraz częściej się pojawia. Dobrym sposobem jest również rozpoczęcie wykonywania jakiejś aktywności fizycznej. To znakomita dawka endorfin. Niestety nie do końca możemy zapobiec zmęczeniu, które jest powodowane wiosennym przesileniem. Jedynym sposobem jest suplementowanie witaminami, które dodadzą sił i energii. Jedzenie większej ilości warzyw i owoców jest również doskonałym sposobem na dodanie sobie kolejnej dawki minerałów.


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:

Borykacie się z przesileniem wiosennym? :) Macie jakieś sposoby, by sobie z nim poradzić? ;)

10 komentarzy

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP