01 września 2020

678. Jak pozycjonować bloga na blogspot?

Jak pozycjonować bloga na blogspot?

Witajcie Kochani!

Temat pozycjonowania bardzo Wam się spodobał, dlatego postanowiłam go kontynuować w dzisiejszym artykule. Odnośnie SEO mówi się dużo, coraz więcej. Praktyczne porady podpowiadają, w jaki sposób zwiększyć liczbę odwiedzających naszą stronę internetową, jak pozyskać nowych klientów. Nie każdy blogger potrafi jednak przenieść te wskazówki na swoją witrynę. Dlatego też postanowiłam podpowiedzieć Wam, jak wprowadzić się w świat SEO na swojej małej stronie internetowej.Jak pozycjonować bloga na blogspot?


Blogspot to jedna z najpopularniejszych witryn blogowych. Użytkownicy tej platformy muszą podążać za wskazówkami SEO, aby przyciągnąć jak największą liczbę odwiedzających. Nieco łatwiej sprawa wygląda na innych stronach, na których wystarczy zainstalować właściwy dodatek lub wtyczkę, która automatycznie doradza, co zrobić, by podążać zgodnie z zasadami pozycjonowania.


Jak pozycjonować bloga na blogspot?Dla niektórych, zwłaszcza początkujących bloggerów, działania z zakresu SEO mogą okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Warto dużo czytać na ten temat, nie tylko w sieci, ale również w książkach, które są pisane przez specjalistów. Aby dobrze przygotować się do kolejnych działań, warto zacząć od zatrudnienia profesjonalistów, takich jak INSEO. Początek jest najtrudniejszy, bo wymaga szeroko zakrojonej ilości zadań. Specjalistyczne agencje mają duże doświadczenie, często wiele sukcesów i oferują różnorodne rozwiązania SEO/SEM, z gwarancją skuteczności.


W jaki sposób pozycjonować na blogspot?


Niektóre elementy na blogu wystarczy raz przygotować, by lepiej wpływały na pozycję strony w sieci. Chodzi tutaj głównie o to, co wyświetla się podczas wyszukiwania w Google, czyli tytuł oraz opis witryny. W opisie warto zanotować najważniejsze informacje, które skrótowo przedstawią tematykę poruszaną na stronie. Warto posłużyć się krótkimi sformułowaniami i tak zwanymi słowami kluczowymi

Za każdym razem, podczas pisania artykułów, trzeba dopasowywać tytuł wpisu. Nie może on być zbyt długi. Jego zadaniem jest również konkretne przedstawienie zagadnień, które są poruszane w treści postu. Niektórzy użytkownicy zapominają o stworzeniu opisu na potrzeby wyszukiwania. Jest on bardzo ważny i podobnie jak w przypadku opisu bloga, powinien zawierać słowa kluczowe, które będą odpowiadały poruszanym kwestiom


W jaki sposób pozycjonować na blogspot?Podczas pisania artykułów, należy także zwrócić uwagę na nagłówki. Sprzyja to łatwiejszemu czytaniu, ale również optymalizuje cały wpis. Poszczególnym nagłówkom przypisuje się znaki: H1, H2 i H3. H1 to najważniejszy, główny nagłówek dla całego postu.

Doskonałym sposobem na pozycjonowanie strony jest dodawanie linków, zwłaszcza tych, które odsyłają do innych artykułów na stronie. Dzięki temu, czytelnicy mogą łatwo odnaleźć kolejny artykuł na blogu, który może się dla nich okazać interesujący. 

Trzeba także pamiętać o tym, że treść, która jest tworzona na blogach powinna być wartościowa. Każdemu bloggerowi zależy bowiem na tym, by czytelnik, który trafił na stronę, został na niej jak najdłużej, a później wrócił, by odnaleźć kolejne informacje. Dlatego też, treści w witrynie powinny być atrakcyjne. Należy jednak pamiętać o stosowaniu słów kluczowych, bo to one pozwalają na uzyskanie wyższej pozycji w wyszukiwarce. To tylko kilka najprostszych wskazówek. Nie wspomniałam o optymalizacji zdjęć, a także o sposobach zmiany linku. Tematy te poruszę w kolejnych artykułach. Jeśli nie czujecie się na siłach, by zająć się tym samodzielnie, nie obawiajcie się korzystać z pomocy specjalistów.

6 komentarzy

 1. Ważnym elementem jest wewnętrzne linkowanie bloga, oczym nie wspomniano w artykule.

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie bardzo opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy odpowiedzialnej za wdrożenie działań z zakresu SEO. Sama zleciłam kiedyś pozycjonowanie mojego bloga firmie SeoPst i byłam zadowolona z tego, jakie efekty udało się osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecnie reklama w internecie stanowi ważny element rozwoju każdej działalnosci, dlatego coraz częściej firmy przenoszą swoje oferty do sieci. Osobiście mogę Wam polecic interesujący artykuł na stronie https://www.moja-ostroleka.pl/art/1619504594/skuteczne-pozycjonowanie-ecommerce-8211-jakie-przyniesie-korzysci .

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatne informacje, warto tutaj zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie napisane, bardzo pomocne wskazówki :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP