21 września 2020

681. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie?

 

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie?


Witajcie Kochani!

Nigdy nie przypuszczałabym, że wybranie odpowiedniego oświetlenia może być tak trudnym zadaniem. Jak się jednak okazało, był to etap, który zajął nam mnóstwo czasu podczas wykańczania mieszkania. Przeglądanie inspiracji było tylko połową pracy, bo jeżdżenie po sklepach, szukanie w internetowych zasobach i trafienie na to, co jest dla nas idealne, było drugą i trudniejszą częścią zadania. Dzisiaj podpowiem Wam, jak wybrać odpowiednie oświetlenie. Być może moje doświadczenia trochę Wam pomogą.


Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do domu?


Podstawą podczas wykańczania wnętrz jest dobry projekt. Dzięki wizualizacji, można zaplanować sobie wygląd pomieszczenia i pomóc w wyobrażeniu sobie, czy dany element będzie pasował do całości. Projekt był dla nas niezwykle pomocny.

W związku z faktem, iż nasz salon jest połączony z kuchnią, potrzebowaliśmy oświetlenia, które będzie ze sobą współgrało, a we wnętrzu tym mamy aż trzy punkty. Zależało nam na tym, by lampa w pokoju rzucała się w oczy i była reprezentacyjna. Chcieliśmy, by budowało to niezwykły klimat w całym wnętrzu. To właśnie oświetlenie w salonie było pierwszym, na które się zdecydowaliśmy.


Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do domu?Następnie dobraliśmy lampy nad stół oraz do kuchni. Kierowaliśmy się głównie tym, by były one w podobnym stylu, ale jednocześnie, by były skromniejsze i mniej wybijały się na tle oświetlenia salonowego. 

Polecam Wam taką drogę działania - najpierw wybierzcie lampę, która ma być w najważniejszym miejscu domu, a kolejno dopasujcie pozostałe, które znajdą się w jej okolicy. Warto też zwrócić uwagę na to, by żyrandole były praktyczne. Obecnie bardzo modne są modele na sznurkach, które wiszą bardzo nisko. Niestety nie w każdym wnętrzu taka lampa się sprawdzi. Potrzebuje ona bowiem dużej przestrzeni.


Oświetlenie LED 


W naszym mieszkaniu mamy spory korytarz i przedpokój. Niestety nie ma tam żadnego okna, przez co wiedzieliśmy, że naszym priorytetem będzie zaprojektowania świateł w taki sposób, by zafundować sobie jak najjaśniejsze wnętrze.

W tym pomieszczeniu zdecydowaliśmy się na sześć punktów ledowych. Dodatkowym atutem tego rozwiązania było to, że takie żarówki LED zużywają mniej energii. Ponadto, oświetlenie to jest bardzo trwałe i działa przez wiele lat.


Oświetlenie LEDPodczas projektowania zaczęliśmy się zastanawiać, w jaki sposób organizuje się oświetlenie do zakładów produkcyjnych i magazynów. W domu potrzebujemy kilka lamp, a w takich miejscach światło zwykle zastępuje okna i musi być odpowiednio dobrane. Jak się okazuje, w tym przypadku również najczęściej wykorzystuje się oświetlenie LED. Istnieją także firmy, które realizują pełne inwestycje od takiej właśnie strony. Jeśli potrzebujecie porady, by zorganizować światło do swojego zakładu, zerknijcie na stronę: https://nowaled.pl/.

W doborze lamp do domu, pamiętajcie o projekcie i wizualizacji. To niezwykle pomocne i daje ogląd na całe wnętrze. Serdecznie polecam!

2 komentarze

  1. moze mi się przyda już niedługo ten artykuł

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli szukacie sprawdzonej oferty inteligentnego oświetlenia, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę firmy Spectrum Smart. W ofercie ich produktów znajdziecie żarówki smart oraz wiele innych elementów oświetlenia w świetnej cenie.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP