03 sierpnia 2021

701. Jaki prezent kupić na roczek?

 

Jaki prezent kupić na roczek?


Witajcie Kochani!

Co kupić maluchowi na roczek? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i innych osób, które są zapraszane na pierwsze urodziny. Wybór odpowiedniego upominku wcale nie jest łatwy, bo dzieci mają tak wiele zabawek i innych rzeczy, że ciężko jest trafić na coś oryginalnego. Prezent na Roczek to nie lada wyzwanie, by spełnić oczekiwania malucha i jego rodziców. Ponadto, nie każdy chce wydawać dużej kwoty na upominek. Dlatego też dzisiaj chciałabym przekazać Wam kilka porad i pomysłów, które mogą się przydać podczas wybierania prezentu dla takiego malucha.


Jak wybrać odpowiedni prezent na roczek?


Każde dziecko jest inne i może lubić na danym etapie innego rodzaju zabawki. Ponadto rodzice mogą nie chcieć dawać swojemu maluchowi niektórych rzeczy, jak na przykład zabawkowych tabletów czy telefonów. Niektórzy uważają, że może to powodować u dzieci przyzwyczajanie się do multimediów.


Jak wybrać odpowiedni prezent na roczek?Wiedząc o tym, jak różne podejście do zabawek mogą mieć rodzice, to właśnie ich warto zapytać, czego potrzebują dla swojej pociechy. To oni najlepiej znają swoje dziecko. Czasami mogą poprosić o ubranko lub książki.

Świetnym pomysłem jest dogadanie się w rodzinie i zebranie większej kwoty na jeden, ale za to solidny prezent. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie otrzymuje kilku rzeczy, ale jedną, która jest wartościowa i solidna.


Pomysły na prezent na roczekJednym z lepszych pomysłów na prezent na roczek jest zakupienie klocków. Klocki drewniane to spora inwestycja, ale wystarczają one na wiele lat i często służą dzieciom przez pokolenia. Niektóre z tych zabawek mają dodatkowo dołączony sorter, dzięki czemu maluch może ćwiczyć wkładanie kształtów w odpowiednie otwory, a także uczyć się kolorów.

Inny przykład to klocki sensoryczne, które mają powierzchnię wykonaną z różnych materiałów. Ich tekstura pozwala na zdobywanie doświadczeń dotykowych, ale również wzrokowych i słuchowych. W ich środku mogą być bowiem schowane koraliki lub folie, które po dotknięciu wydają ciekawe dźwięki.

Książki to również doskonały pomysł na prezent na roczek. Dzieci uwielbiają je przeglądać, a także słuchać ciekawych opowieści, które przedstawiają im rodzice. W tym czasie świetnie sprawdzą się książeczki ze zwierzątkami, dzięki którym maluch będzie poznawał wyrazy dźwiękonaśladowcze. Bardzo dobrym upominkiem będą także lektury, w których znajdują się strony z elementami do przesuwania paluszkiem lub wyjmowania. Książki, w których wymaga się aktywności od dziecka są lubiane przez maluchy.


Pomysły na prezent na roczekWarto również zastanowić się nad zakupem puzzli. Ich układanie potrafi zająć malucha na długie godziny. Jeśli nie masz pomysłu na prezent, rozważ puzzle, ponieważ jest to sprawdzony upominek. Wariacji tej zabawki jest sporo - są drewniane, z dziurkami, kilkuelementowe, z różnymi fakturami, sensoryczne itd. 

Świetną inwestycją są baseny z piłeczkami. Dzieci kochają pływać w piłkach, skakać i chować się pod nimi. Niestety zabawka ta zajmuje sporo miejsca, dlatego warto przed jej zakupem zapytać rodziców malucha, czy zgadzają się na otrzymanie takiego prezentu.

Kolejnym pomysłem jest tipi lub namiot. Maluchy lubią mieć swoje miejsce, w którym mogą się ukryć, zanieść do niego zabawki i siedzieć tam jak w bezpiecznej przystani. Taki kącik będzie z pewnością ulubionym miejscem dziecka w całym domu. Czas z rodziną


Prezenty prezentami, ale najcenniejszym, co można podarować dziecku jest czas spędzony z rodziną. Na co dzień gonimy pomiędzy pracą a domem i nie mamy wystarczająco dużo momentów, w których możemy się w stu procentach poświęcić swojemu maluchowi. Zabawki i inne gadżety piętrzą się w mieszkaniach i pokazują jedynie, że rzeczy materialne są ważne, a dobrze wiemy, że tak nie jest. Dając siebie i czas dziecku, a nie kolejny sprzęt, pokazujemy, że to nasza relacja jest najcenniejsza.


Czas z rodzinąA Wy, macie jakieś sprawdzone pomysły na prezent na roczek? :)

5 komentarzy

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP