12 stycznia 2019

607. Jak wyczyścić komputer?

Jak wyczyścić komputer?Witajcie Kochani!

Czyszczenie komputerów to często pomijana kwestia, a jeśli już ktoś o niej myśli, to raczej w odniesieniu do wnętrza tego urządzenia. Dbanie o właściwą formę komputerów zależy nie tylko od ilości wolnego miejsca i przejrzystości pulpitu, ale również od tego, czy monitor i klawiatura są wolne od kurzu i zabrudzeń. To jednak nadal nie jest wystarczające. Ważne, by zatroszczyć się również o wnętrze komputera i wyczyścić śrubki oraz przestrzeń wokół płyty, dysku i karty. Dzisiaj postanowiłam pochylić się nad tym tematem i pokrótce przedstawić Wam, jak właściwie zadbać o swój komputer.

Jak czyścić komputer?


Jak czyścić komputer?


To pytanie zadaje sobie zdecydowanie za mało osób. A przecież to właśnie dzięki utrzymywaniu czystości, nasz komputer może służyć nam przez wiele lat. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, przystępując do czyszczenia tego urządzenie, to jego wyłączenie i odłączenie od prądu. Otwarcie komputera, a właściwie jego obudowy jest proste i nie powinno nikomu sprawić większego problemu. Kurz i zabrudzenia, które znajdują się w środku, powinny być oczyszczony za pomocą sprężonego powietrza. Warto również zadbać o odświeżenie śrubek, styków i przewodów, co z pewnością usprawni pracę sprzętu.


Po co czyścić komputer?


Po co czyścić komputer?


Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiatrak komputera wciąga nie tylko kurz, ale również włosy, kłębki znajdujące się na kocach czy na ubraniach. Widok wnętrza Waszego urządzenia może być wielkim zdziwieniem. Regularne czyszczenie komputera umożliwia jednak jego sprawną pracę. Maleje również ryzyko zepsucia jakiegoś elementu tego sprzętu. Bardzo często, pod wpływem temperatury, może dochodzić do zwarć, a nawet zapaleń, które mogą prowadzić do zniszczenia karty głównej. Dbanie o właściwy porządek na komputerze jest również korzystne dla zdrowia. Czasami sprzęt wymaga jednak szczególnego zaopiekowania się nim. W tym celu warto oddać go do serwisu, który za niewielką opłatą dokona czyszczenia. W takich miejscach pielęgnacja komputera jest niezwykle dokładna i obejmuje na przykład wyczyszczenie płyty głównej izopropanolem. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mocno zaniedbały kwestię czyszczenia komputera oraz dla tych, które same boją się podejmować takiego zadania.  


Zapraszam Was na mojego Facebooka oraz na Instagram:

A Wy czyścicie swoje komputery? :) Oddajecie je do serwisu czy działacie w tym temacie sami? :)

16 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy wpis, chociaż raczej nie rozkręcam swojego lapka :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście mam kogoś, kto mi to robi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyszczę w domu właśnie sprężonym powietrzem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety mojego laptopa nie jestem w stanie rozkręcić, śrubki są zapieczone od dawna... Ale sprężone powietrze przez kratki wentylacyjne wpuszczam od czasu do czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie czyściłam komputera :D Aż boje się zajrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. tę kwestię zostawiam dla chłopaka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. lubię mieć czysty komputer, regularnie czyszczę ze specjalnym produktem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio wyczyściłam aż za bardzo. Zniknęły mi z dysku wszystkie zdjęcia i dokumenty, przez co byłam bardzo zestresowana. Dopiero mąż mi powiedział, że są sposoby na odzyskiwanie danych i na pewno da się coś z tym zrobić. Miał rację! Nasze zdjęcia z wakacji wróciły :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zupełnie inaczej się czyści laptopa, a inaczej komputer PC. Mimo to trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nic nie zepsuć. Jak się nie ma pojęcia o komputerach to lepiej samemu nie ruszać :D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP