10 sierpnia 2019

651. Ekologicznie na skalę przemysłową || czyściwo bawełniane

Ekologicznie na skalę przemysłową || czyściwo bawełnianeWitajcie Kochani!

W ostatnim czasie bardzo mocno interesuję się tematyką 'zero waste' oraz próbuję żyć jak najbardziej ekologicznie. Wiem, że idealnie byłoby starać się wprowadzić do tego minimalizm, ale póki co ta idea mnie przerasta. Zastanawiałam się jednak, czy taka ekologiczna forma działania ma rację bytu w dużych firmach, a przede wszystkim w przemyśle. Okazuje się, że jest to możliwe, ponieważ ciągle wdrażane są nowe rozwiązania, które pozwalają na zmniejszenie produkowania śmieci i odpadów.
Czyściwo bawełniane 


Jednym z produktów, które wykorzystywane są na masową skalę w przemyśle jest czyściwo. Niestety bardzo często są to jednorazowe materiały, które po zużyciu trafiają do śmieci. Po czyściwo sięga się w zakładach czy też warsztatach, aby zniwelować brud powstały w wyniku zabrudzenia smarem, olejem czy też inną substancją.


Czyściwo bawełniane

[Źródło: Berendsen]


Czyściwo jest niezbędnym materiałem w pracach przemysłowych. Jego funkcja nie polega wyłącznie na czyszczeniu zabrudzeń, ale również na wycieraniu podłóg, polerowaniu sprzętów czy też zwyczajnemu wycieraniu rąk. W związku z tak masowym wykorzystywaniem tego rodzaju materiału, można bezsprzecznie uznać, że jest to nieekonomiczne i nieekologiczne, by wykorzystywać jednorazowe czyściwa.

Na szczęście powstają nowe firmy, które szukają skutecznych rozwiązań dla tego typu problemów. Jednym z nich jest wprowadzenie do zakładów i warsztatów nowego rodzaju materiału, jakim jest czyściwo bawełniane.

Taka metoda gwarantuje wielokrotne wykorzystanie jednego skrawka czyściwa. Co więcej, istnieją firmy, które dbają o jego wymianę, zaś zabrudzone poddają procesowi oczyszczania. Wszelkie nieczystości są usuwane, nawet chemikalia czy też oleje.


czysciwo bawelniane przemyslowe


Firmy dbają także o  to, by materiały były prane w pralniach, które są przyjazne dla środowiska i również dbają o ekologię. Takie pralnie działają w schemacie zamkniętego obiegu, co zużywa tylko 10% zasobów potrzebnych do oczyszczania.

Jak się zatem okazuje, można w sposób ekonomiczny i ekologiczny wykorzystywać czyściwo w zakładach i warsztatach na skalę masową.


Ekologicznie i wydajnie


Czyściwa są z całą pewnością niezbędne w pracy przemysłowej. Choć może się wydawać, że nie jest to korzystne dla naszej planety, można do tego podejść w sposób ekologiczny. Nie wyklucza to jednak komfortu ze stosowania materiałów do usuwania zabrudzeń. Istotna jest również wysoka wchłanialność różnorodnych substancji, a także wytrzymałość na zniszczenia. Zapraszam Was również na mojego Facebooka oraz na Instagram:


A Wy, próbujecie żyć ekologicznie? :) Co sądzicie o idei 'zero waste'? :)

3 komentarze

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP