29 sierpnia 2019

660. Jak wybrać odzież roboczą?

Jak wybrać odzież roboczą?


Witajcie Kochani!
Ostatnie artykuły dotyczyły sukienek na wesele oraz sukien balowych, a dzisiaj chciałabym nieco zmienić optykę. Co prawda nadal pozostaniemy w temacie odzieżowym, ale skupimy się na innym stroju, a mianowicie na ubraniach ochronnych i roboczych. To również bardzo ważne rodzaje odzieży, a na ich temat można przeczytać niewiele. Jaki strój roboczy wybrać? Jaki jest najlepszy i najtrwalszy? Postaram się dzisiaj podpowiedzieć Wam na co zwrócić uwagę decydując się na ubranie tego typu.
Po co kupować odzież ochronną i roboczą?


Odzież ochronna i robocza to dwa zupełnie różne pojęcia, które wskazują na odmienne typy strojów. Odzież robocza ma przede wszystkim być odporna na zabrudzenia. Najczęściej stosuje się ją zamiast własnego ubrania. Nie potrzeba również specjalnego certyfikatu, aby ją nosić. Wygląd tego stroju może być dostosowany do stylistyki firmy, która go zamawia.


Po co kupować odzież ochronną i roboczą?


Inaczej wygląda kwestia odzieży ochronnej, bo jej głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi. Z tego też względu, wymagana jest specjalna certyfikacja dotycząca zagrożeń, jakie mają być niwelowane dzięki temu strojowi. Ubranie ochronne nie musi być odporne na zabrudzenia, ale powinno chronić przed szkodliwymi dla człowieka substancjami. 


Jak wybrać odzież roboczą?


Sklep z odzieżą roboczą to najlepsze miejsce, w którym można nabyć tego typu strój. Ubranie powinno być wybierane pod kątem kryteriów, które powinno spełniać, by mogło być zakładane przez osobę na danym stanowisku. 

Można wyróżnić trzy główne typy odzieży roboczej: bawełnianą, bawełnianą z domieszką oraz bawełnianą z innych tkanin. Nie można jednoznacznie wskazać, który z rodzajów jest najlepszy, ponieważ każdemu może odpowiadać inny.


Jak wybrać odzież roboczą?


Ubrania bawełniane są lekkie i sprawdzą się przede wszystkim latem lub w pomieszczeniach, w których jest bardzo ciepło. Odzież bawełniana z domieszkami jest trwalsza i nieco grubsza. Niejednokrotnie jej dodatkową właściwością jest wodoodporność oraz łatwość usuwania zabrudzeń. 

W zakresie odzieży roboczej znajduje się szeroka paleta ubrań: bluzy, kamizelki, koszule, podkoszulki, spodnie, spodenki, ogrodniczki, ale również obuwie czy też dodatki w postaci okularów, kasków, czapek itd.


Zapraszam Was również na mojego Facebooka oraz na Instagram:


Nosicie w pracy ubrania ochronne lub ubrania robocze? :)

11 komentarzy

 1. Najważniejsze aby odzież robocza byłą dostosowana do miejsca, gdzie będzie się pracować

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój facet kupił sobie w Juli, no ale on do pracy nie potrzebuje. Potrzebna mu jak cos robi w domu albo przy samochodzie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny wpis, pomocny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odzież robocza jest wymagana w wielu branżach. Zazwyczaj ma ona na celu ochronę i rozpoznanie pracownika (dress code). Oczywiście wygląd odzieży zależy od zawodu. W szpitalu na przykład jest pewna dowolność co do wyboru koloru stroju. Przynajmniej u mnie można ubierać różne bluzy damskie medyczne, oczywiście muszą one zgodne z przyjętymi zasadami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej. Ja rozglądam się za sklepem oferującym odzież pracowniczą we Wrocławiu. Jakbyście mogli zobaczyć ten na przykład. Co sądzicie? To na razie jedyny, który udało mi się znaleźć w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry artykuł, teraz już wiem na co zwracać uwagę przy zakupie odzieży ochronnej!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie napisany wpis. Czekam na wiele więcej

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za cenne wskazówki na temat wyboru odpowiedniej odzieży roboczej, która powinna być dopasowana do specyfiki danego stanowiska pracy. Dzięki temu można zapewnić pracownikom ochronę i komfort podczas wykonywania ich obowiązków.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP