29 listopada 2020

688. Jak dbać o piękny uśmiech?

 

Jak dbać o piękny uśmiech?


Witajcie Kochani!

Kilkukrotnie na moim blogu pojawiały się wpisy dotyczące higieny jamy ustnej i utrzymywania ładnego koloru zębów. Przyznaję, że jestem na tym punkcie dość mocno przewrażliwiona. Wydaje mi się to jednak dosyć zrozumiałe, bo przecież uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Czasami dzięki niemu potrafimy ukryć swoją nieśmiałość, zawstydzenie czy nawet lęk. Niejednokrotnie pomaga nam on zrobieniu dobrego wrażenia, na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej czy też podczas egzaminu. Uśmiechnięci ludzie robią pozytywne wrażenie. Chcemy z nimi rozmawiać i przebywać, bo stwarzają miłą atmosferę. Jednak o zęby należy również odpowiednio dbać. Jest to dosyć oczywiste, ale warto o tym przypominać. 


1. Odpowiednia szczoteczka do zębów


Odpowiednia szczoteczka do zębówWszystko zaczyna się od podstaw, a do pięknego uśmiechu niezbędna jest odpowiednia szczoteczka. Każdy zapewne ma swój ulubiony model, jednak ja zachęcam do spróbowania wersji sonicznej. Uważam, że jest ona znakomitym urządzeniem, które bardzo dokładnie czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe. Wcześniej stosowałam również szczoteczkę elektryczną, która wydawała mi się najlepsza. Po przejściu na soniczną, zmieniłam zdanie. Największa różnica w czystości zębów jest jednak zauważalna, gdy zwykłą, manualną szczoteczkę zamienimy na soniczną lub elektryczną. Nie jest to niestety rozwiązanie dla osób lubiących ekologiczne urządzenia. Dla nich doskonałą alternatywą mogą być bambusowe modele. HelloDent oferuje mnóstwo różnorodnych urządzeń do czyszczenia zębów. Co więcej, nie tylko pacjenci znajdą tam produkty do higieny jamy ustnej, ale również stomatolodzy mogą się zaopatrzyć w niezbędny sprzęt i przydatne preparaty.


2. Regularne wizyty u stomatologa


Regularne wizyty u stomatologaTo kolejny podstawowy punkt na liście do osiągnięcia pięknego uśmiechu. Nie da się utrzymać białych i zdrowych zębów bez regularnych wizyt u stomatologa. Pójście do dentysty nie oznacza od razu nieprzyjemnych zabiegów. Jeśli będziemy systematycznie odwiedzać gabinet tego specjalisty, unikniemy borowania czy plombowania zębów. Kontrole stanu uzębienia powinny się odbywać co sześć miesięcy.


3. Nić dentystyczna


Nić dentystycznaChociaż odpowiednie dobranie szczoteczki do mycia zębów to absolutna podstawa, nie mniej istotne jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Jak już wspomniałam dobra szczoteczka soniczna radzi sobie z tym wyzwaniem, ale nie jest jednak wystarczająca. Nić dentystyczna najlepiej poradzi sobie z usunięciem wszelkich zabrudzeń w trudno dostępnych obszarach pomiędzy zębami. Przydatny jest także płyn do płukania jamy ustnej, który wspiera mycie i wypłukuje bakterie.


4. Dieta na białe zęby


Dieta na białe zębyNiestety nie każdy rodzaj jedzenia sprzyja utrzymaniu pięknego i białego uśmiechu. Kawa, herbata czy barszcz czerwony należą niestety do tych produktów, które mają właściwości odbarwiające nasze zęby. Warto zatem ograniczyć ich spożywanie. Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie bez nich życia, jesteście skazani na powtarzanie co jakiś czas zabiegów wybielających. Można zdecydować się na rozwiązania drogeryjne, ale są one dosyć krótkotrwałe i nie przynoszą zwykle zbyt zadowalającego efektu. Korzystanie z profesjonalnych metod, które wykonuje się w gabinetach stomatologicznych jest dużo bardziej efektywne. Należy jednak pamiętać, by po takich kuracjach stosować białą dietę. W przeciwnym razie, można zaprzepaścić nowy, biały uśmiech.

6 komentarzy

 1. Super wpis, może masz jeszcze jakieś swoje domowe sposoby na wybielenie zębów, bo stosowałam już wiele różnych sposób i nadal moje zęby nie są śnieżno-białe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po nowym roku zamierzam je wybielić :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przez jakiś czas stosowałam pastę wybielającą z węglem, ale nie przyniosła jakiś "super efektów", ale po przeczytaniu twojego wpisu dochodzę do wniosku, że w czasie stosowania pasty nie przestrzegałam tzw. białej diety i może to było powodem ze pasta nie zdała egzaminu - spróbuje jeszcze raz. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie wszelkiego rodzaju zabiegi wybielające muszą poczekać – wieloletnie zaniedbania sprawiły, że najpierw trzeba wszystko wyleczyć, dopiero później można wybielać – tak przynajmniej poinstruowała mnie moja stomatolog.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe porady. Ja zabieram się za wybielanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twarz to wizytówka człowieka, a piękny uśmiech to podstawa ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP