29 grudnia 2021

713. Nietypowe dodatki do wnętrz

 

Nietypowe dodatki do wnętrz


Witajcie Kochani!


Czasami tak niewiele potrzeba, by zupełnie zmienić wnętrze. Drobne dodatki potrafią odświeżyć wygląd pokoju czy też łazienki. Można o tym pomyśleć już na etapie projektowania. Każdy z nas po czasie chce coś zmodyfikować w swoim domu lub mieszkaniu, ale nie zawsze możemy sobie pozwolić na generalny remont i wymianę mebli. Dlatego też różnego rodzaju dodatki są pożądane w takich sytuacjach, gdyż totalnie odmieniają wygląd wnętrz, a zwykle nie wymagają dużego nakładu finansowego. Przeglądając sieć, natkniecie się z pewnością na porady dotyczące wymiany poszewek na poduszki czy też umieszczeniu na ścianie obrazów i zdjęć. Ja chciałabym się dzisiaj skupić na bardziej nietypowych dodatkach. Być może ktoś znajdzie w tym artykule garść inspiracji dla siebie.



Oryginalne lampy


Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów każdego wnętrza. Projektując dom, należy szczególną uwagę zwrócić na aranżację lamp. To one wypełniają pokoje ciepłem, sprawiają, że robi się przytulnie i stylowo. 

Oprócz głównego oświetlenia, które zazwyczaj jest umieszczone na suficie, wnętrze może być wyposażone w lampki, które są ustawione na parapetach, blatach lub stolikach. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od światła i jak bardzo jasno chcemy mieć w pomieszczeniu. 


Oryginalne lampy



Nietypowym dodatkiem do wnętrz są oryginalne lampy, których wygląd można dostosować do stylu przewodniego w danym domu. Ciekawie prezentują się abażury w kształcie kwiatów lub ptaków. Takie motywy roślinne i zwierzęce są obecnie bardzo modne. Lampki z podstawką w kształcie kota lub psa to również rzadko spotykane dodatki.

Ciekawie wyglądają też instalacje świetlne skonstruowane z rur oraz żarówek. Na niektórych umieszczane są dodatkowo druciane kształty. Innym rodzajem oryginalnych lamp są takie, których abażury wyglądają jak foremki na babki. Designerzy często sięgają po przedmioty codziennego użytku, by stworzyć z nich oryginalne dodatki. Oświetlenie w formie kół z wozów czy też koszy założonych na żarówki, to kolejne nietypowe pomysły.

W stylu industrialnym można wykorzystać lampy, które w bardzo niskich cenach można nabyć ze starych warsztatów samochodowych lub garaży. Czasami takie rzeczy są dostępne na aukcjach, dlatego warto polować na takie okazje.

Ekspozycje kolekcjonerskie


Każdy z nas ma jakieś hobby. Niektóre z naszych zainteresowań polegają na kolekcjonowaniu różnych przedmiotów. Jednak samo gromadzenie rzeczy jest niewystarczające. Warto mieć w domu miejsce, w którym możemy zaprezentować to, co zbieramy. Panowie często interesują się samochodzikami, niektórzy lubią zbierać różne słoniki, a jeszcze inni kolekcjonują porcelanę.

Gdzie trzymać te wszystkie przedmioty, by pięknie się prezentowały, a jednocześnie nie zagracały wnętrza? Świetnym pomysłem jest zakupienie do domu gablot, w których można ustawić swoje kolekcjonerskie przedmioty. Wyjątkowe witryny sprawią, że rzeczy, które z taką starannością gromadzimy, nie będą się niepotrzebnie kurzyć, lecz będą cieszyły nasze oko oraz osób, które nas odwiedzają.


Ekspozycje kolekcjonerskie



Dużą zaletą gablot jest to, że są specjalnie podświetlane, więc ekspozycje wyglądają niezwykle elegancko. Dodatkowo są one skonstruowane ze specjalnego szkła, co sprawia, że efekt wizualny jest jeszcze lepszy.

Czasami kolekcjonerzy chcieliby specjalne witryny, które będą wykonane do konkretnego miejsca, na wymiar. Wówczas z pomocą przychodzą firmy takie, jak https://www.expozycja.info.pl/, które zajmują się różnego rodzaju gablotami i ekspozycjami. Dla osób mających hobby, polegające na zbieraniu różnych rzeczy, witryna, w których będą one wystawione, jest bezcenna.

Nietypowe półki i wieszaki


W każdym domu znajduje mnóstwo różnych miejsc o przechowywania - szaf, półek, regałów itp. W  pomieszczeniu, które chcemy odświeżyć, możemy sobie pozwolić na nietypowy, ale jednocześnie funkcjonalny wieszak. Może być on stojący lub montowany na ścianę. Wieszak stojący może przyjmować różnorodne kształty. Ciekawe są te, które wyglądają jak drzewa. Doskonale wpasowują się do wnętrz, które mają naturalne wykończenia.

Interesującą propozycją są wieszaki, które montuje się na ścianę, a swoim wyglądem przypominają różne zwierzęta. W sieci można znaleźć także propozycje, które posiadają różnorodne napisy, które witają gości już od progu.


Nietypowe półki i wieszaki



Ściana, na której znajdą się ciekawie rozmieszczone półki to kolejny pomysł na urozmaicenie wnętrza. Półki mogą być zamontowane tak, by tworzyły różne wzory. Dostępne są także modele specjalnych instalacji, które układają się w kształt mapy świata lub jakiegoś konkretnego kontynentu. Czasami warto samemu zaprojektować kompozycję z półek tak, by była zarówno funkcjonalna, jak i oryginalna.


A Wy, jakie macie pomysły na urozmaicenie wyglądu wnętrz? :)

2 komentarze

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP