16 lutego 2022

718. Jak założyć sklep internetowy i nie zwariować?

 

Jak założyć sklep internetowy i nie zwariować?


Witajcie Kochani!


Być może nie każdy wie, że mam na swoim  koncie prowadzenie sklepu internetowego. Zanim jednak podjęłam decyzję o prowadzeniu takiej działalności, zdobyłam doświadczenie poprzez kierowanie sklepem, którego właścicielem była inna osoba. Dało mi to dużą wiedzę i pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł w swoim miejscu. Wiele osób marzy o tym, żeby robić "coś swojego". Niektórzy mają na to "coś" niebanalne pomysły, które tylko oczekują na realizację. Warto wziąć los w swoje ręce i działać, by nasze marzenia nie kurzyły się w szufladzie. Pytanie tylko - jak zacząć? Przedstawię Wam dzisiaj kilka porad, które mogą Was wspomóc przy podejmowaniu decyzji o założeniu własnego sklepu internetowego.Sprawdź rynek i produkty


Jeśli masz pomysł na sprzedaż jakiegoś produktu, sprawdź najpierw rynek. Pierwszym krokiem, jeszcze przed podjęciem decyzji o założeniu sklepu internetowego, powinno być rozeznanie się w obszarze, w którym chcemy się poruszać. Warto zadać sobie podstawowe pytania, dotyczące tego, do jakiej grupy docelowej będzie kierowany produkt, czy będzie on użyteczny, czy jest oryginalny itd.


Sprawdź rynek i produktyIm bardziej niszowa rzecz, tym większa szansa na odniesienie sukcesu. W zależności od tego, co chcesz sprzedawać, musisz się również zastanowić nad przechowywaniem tego towaru. To niezwykle istotna, logistyczna kwestia, która pociąga za sobą kolejne decyzje, odnoszące się do dostawców, rodzajów płatności, które będzie oferowała strona i tego, kto będzie tym wszystkim zarządzał.

Każdy klient oczekuje szybkiej realizacji swojego zamówienia. Proces zaczyna się w czasie składania zamówienia na stronie, a następnie przechodzi do magazynu. Komunikacja pomiędzy platformami powinna być ekspresowa i płynna. Logistyka magazynowa to temat, który może być w całości realizowany przez konkretne firmy, na przykład Consafe Logistics, dzięki czemu nie musisz martwić się o przebieg tej części pracy.

Zainwestuj w szatę graficzną i obsługęSklep internetowy może być umieszczony na różnych platformach. Bardzo ważne jest podjęcie decyzji, na jakiej chcemy otworzyć swoją działalność. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, między innymi koszty prowadzenia takiego sklepu, akceptowane formy płatności, funkcjonalność platformy, w jaki sposób musi być sformułowana domena, jak wygląda sposób komunikacji z klientami, czy przekazywane są raporty.

Czasami platformy oferują również darmowe szablony. Jeśli początkowo nie chcesz wydawać zbyt dużo na wygląd swojego sklepu, możesz wypróbować takie rozwiązanie. Jednak zainwestowanie w profesjonalną grafikę bardzo szybko się zwraca. Żyjemy w świecie obrazów i niejednokrotnie to właśnie wygląd strony sprawia, że zostajemy na niej dłużej lub szybko zmieniamy ją na inną. Nam zależy na tym, by potencjalni klienci chętnie rozglądali się w sklepie, bo wówczas mamy znacznie większą szansę, że zdecydują się złożyć jakieś zamówienie.


Zainwestuj w szatę graficzną i obsługęPrzy projektowaniu szaty graficznej trzeba też mieć na uwadze rodzaj nawigacji po stronie. Powinien być on prosty i intuicyjny, by każdy z łatwością mógł się poruszać po sklepie i szybko zmieniać karty.

Grafika to spory wydatek, bo myśląc o niej, myślimy od razu o zdjęciach produktów, które będziemy sprzedawać. Im ładniejsze i bardziej profesjonalne, tym mocniej zachęcają do zakupów.

Strona organizacyjna sklepu


Przed właścicielem sklepu internetowego stoi bardzo dużo organizacyjnych decyzji do podjęcia. Oczywiście ważna jest platforma i formy płatności, które będą na stronie, ale trzeba też przemyśleć, czy wysyłka będzie prowadzona wyłącznie na terenie Polski, czy też za granicę. By zachęcić klientów do zakupów, można wprowadzić darmową dostawę od określonej kwoty.


Strona organizacyjna sklepuKażdy sklep internetowy musi być wyposażony w regulamin i politykę prywatności. To niezwykle istotne dokumenty, które uwiarygodniają stronę. Powinny być one dokładnie przemyślane i spisane punkt po punkcie z rzetelnością. W przypadku prawnych aspektów warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o najwyższy standard usług.Co myślicie o sklepach internetowych? Czy ich zakładanie i utrzymanie jest proste?:)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP