19 maja 2022

723. Jaki wybrać wózek na wakacje?

 

Jaki wybrać wózek na wakacje?


Witajcie Kochani!

Już za chwilę, za moment, za kilka tygodni rozpoczną się wakacje, a tym samym otworzymy sezon urlopowy na dobre. Rodzice małych dzieci zwykle z dużym wyprzedzeniem planują swoje wyjazdy, bo wiąże się to ze sporą logistyką i zabieraniem ze sobą wielu rzeczy. Jednym z najbardziej problematycznych przedmiotów, a zarazem niezwykle potrzebnym, jest wózek. Maluchy się bez niego nie obejdą, ponieważ na swoich małych nóżkach nie dadzą rady przemierzać wielu kilometrów podczas zwiedzania i spędzania czasu w różnych miejscach. Niestety, wózki są zazwyczaj duże i ciężko je zmieścić w bagażniku z walizkami i innymi gadżetami, które trzeba ze sobą zabrać na wyjazd. Często rodzice decydują się na osobny wózek, który będzie specjalnie dostosowany do podróży. W dzisiejszym wpisie postaram się Wam podpowiedzieć, jakimi cechami powinien odznaczać się taki wózek.Lekki wózek na wakacje


Chyba najważniejszą cechą wózka na wakacje jest lekkość. Jest to przydatne w przypadku przewożenia w samochodzie, ale szczególnie istotne, gdy podróżujemy samolotem. Co więcej, w czasie wakacji możemy spędzać czas w różnych miejscach - na plaży, na mieście czy też w nieco bardziej górskich terenach. W związku z tym, lekki wózek będzie niezwykle praktyczny, bo łatwo będzie się nim poruszało


jaka spacerowka na wakacje


Czasami miejsca, które zwiedzamy, nie są dostosowane do wózków i małych dzieci. Brakuje podjazdów i trzeba pokonać wiele schodów lub poruszać się po niezbyt wygodnej kostce brukowej. Jeśli posiadamy lekki wózek, można go złożyć lub podnieść i przenieść do kolejnego punktu, a dziecko wziąć na ręce lub włożyć w nosidło.

Lekki wózek umożliwia zabranie ze sobą większej ilości innego bagażu, a jak wiadomo, z maluchami, tych przedmiotów jest bardzo dużo. Trzeba wziąć więcej ubrań, by być przygotowanym na ewentualną zmianę pogody, różnego rodzaju akcesoria, z których korzysta dziecko i oczywiście zabawki, bez których podróż i zwiedzanie mogłyby być utrudnione.


Mały i wygodny wózek na wakacje


Kolejnymi ważnymi cechami wózka, na które chciałabym zwrócić uwagę, są niewielkie rozmiary i wygoda. Dobra i funkcjonalna spacerówka powinna być mała. Dzięki temu, bez problemu zmieści się do bagażnika samochodu czy też luku samolotowego. To daje rodzicom dużo więcej możliwości dotyczących spakowania innych ważnych rzeczy dla malucha.

Wygoda, którą powinien zapewniać wózek jest istotna zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka. Rodzicowi powinno być łatwo i przyjemnie prowadzić spacerówkę, dobrze nią kierować, zawracać, zmieniać kierunki, bo należy pamiętać, że możemy jeździć po różnych podłożach. By wózek był funkcjonalny, może być dodatkowo wyposażony w kosz i niewielką torbę, do których będzie można włożyć przydatne gadżety. Jak wiadomo, dla dzieci zawsze trzeba mieć przy sobie jakąś przekąskę, coś do picia, jakieś cieplejsze ubranko do przyodziania i oczywiście zabawki. Miejsce do przewożenia tego jest na wagę złota.


Mały i wygodny wózek na wakacje


Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób składa się wózek. Najlepiej, by było to szybkie rozwiązanie i bardzo proste. Niektóre firmy proponują takie możliwości, że spacerówkę można złożyć jedną ręką. To świetny pomysł, bo czasami potrzebujemy zrobić to w tempie ekspresowym. Tego typu rozwiązania możecie znaleźć na stronie https://www.3kiwi.pl/pol_m_Wozki_Topowe-modele_Thule-Spring-2181.html, gdzie jest niezwykle szeroki wybór różnorodnych wózków.

Z perspektywy malucha, spędzanie wielu godzin w spacerówce również musi być przyjemne. Wygodne i odpowiednio wyprofilowane siedzisko to priorytet, o który powinniśmy zadbać. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są otwory wentylacyjne, które przy wysokich temperaturach, zapewnią maluchowi odpowiedni przepływ powietrza.

Bardzo przydatne jest, by budka posiadała wszyty materiał, który zazwyczaj jest zasunięty zamkiem, by w razie potrzeby, odsunąć go i zapewnić dziecku dodatkową ochronę przed słońcem. Niektóre budki są także wykonane ze specjalnych materiałów, które mają chronić przed promieniami UV.


A Wy na co zwracacie uwagę podczas wybierania wózka na wakacje? ;)

1 komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP