03 czerwca 2022

726. Jak poradzić sobie z rozstępami w ciąży?

 

Jak poradzić sobie z rozstępami w ciąży?


Witajcie Kochani!


Dziś podejmę trudny temat, ale bardzo ważny dla wielu kobiet - rozstępy. W pewnym momencie życia zaczynamy je zauważać i staramy się ze spokojem jakoś im zaradzić. Kiedy jednak przychodzi moment, w którym dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży, zapala nam się czerwona lampka i strach przed tym, że rozstępy będą bardziej zauważalne i że zostaną z nami na dłużej. Czy jest w ogóle jakiś sposób na to, by się ich pozbyć? Co robić i jak zapobiec ich powstawaniu?Jak zapobiegać powstaniu rozstępów?


Zacznijmy od tego, że uspokoję wszystkie przyszłe mamy. To nie jest tak, że problem rozstępów jest tylko Wasz, to powszechna przypadłość, z którą mierzy się większość kobiet w ciąży. Czasami o tym się po prostu nie mówi, bo powoduje to jakiś rodzaj wstydu. Zupełnie niepotrzebnie! Kiedy skóra na brzuchu mocno się rozciąga w dość krótkim czasie, bo maluszek rośnie, a skutkuje to zwiększającym się obwodem brzucha, dochodzi do uszkodzenia tkanki, a tym samym do powstania rozstępów.


Jak zapobiegać powstaniu rozstępów?To nie jest niestety tak, że mogą one się pojawić wyłącznie na brzuchu. Często obserwuje się je również na powiększających się piersiach, ale także udach czy pośladkach. Bardzo trudno jest zapobiec powstaniu rozstępów, bo szybki przyrost masy jest nie do zatrzymania, a jest on jedną z głównych przyczyn pojawiania się tych niechcianych blizn. Nie mamy też wpływu na to, że w ciąży w naszym organizmie zachodzi wiele zmian hormonalnych, które negatywnie wspierają to, co dzieje się na naszej skórze. Nie można też nie wspomnieć o predyspozycjach genetycznych, które odgrywają niebagatelną rolę w powstawaniu rozstępów.

Jest jednak jedna kwestia, która jest totalnie zależna od nas - pielęgnacja skóry. Ciało kobiet w ciąży potrzebuje bardzo często jeszcze więcej nawilżenia niż normalnie, a to bardzo pozytywnie sprzyja zapobieganiu powstawaniu dużych rozstępów. 


Jaki krem na rozstępy w ciąży?


Pojawia się zatem pytanie - jaki krem na rozstępy w ciąży wybrać? Chciałoby się odpowiedzieć: skuteczny. Czyli jaki? Jak już wcześniej wspomniałam, skóra kobiet w ciąży lubi nawilżenie, natłuszczenie. To coś, co pomaga zapobiec pojawianiu się rozstępów, ponieważ skóra będzie lepiej przygotowana na rozciąganie, które jest nieuniknione.

Przy okazji nawilżania warto wspomnieć również o odpowiednim nawadnianiu organizmu od wewnątrz, co także jest niezwykle pomocne w przypadku walki z rozstępami.


Jaki krem na rozstępy w ciąży?Skóra, która walczy o swój jak najlepszy stan, powinna być również wzmacniana kremem. Dostarczanie jej kolagenu i innych składników, które wspomogą ją w tym, by włókna się nie zrywały, będzie bardzo pomocne. No i oczywiście właściwości ujędrniające. Ujędrnianie to coś, co wspomoże ciało podczas rozciągania go.

Warto zatem poszukiwać bezpiecznych kremów na rozstępy w ciąży, które będą w swoim składzie posiadać jak najwięcej substancji nawilżających i natłuszczających, np. oleje (kokosowy, makadamia), masło shea i witaminy np. C i E.Jak zmniejszyć widoczność rozstępów?


Czasami bywa tak, że walka z rozstępami jest bardzo nierówna. Bo właśnie predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne i inne rzeczy są tak mocno oddziałujące, że nie jesteśmy w stanie ich pokonać. Wtedy trzeba nastawić się na mocno skoncentrowane działania. Oprócz kremu nawilżającego, warto zastosować szczotkowanie i dołączyć do niego masaż.


Jak zmniejszyć widoczność rozstępów?Można się także wspomóc wizytą u dietetyka, który ułoży specjalną, indywidualnie dopasowaną dietę, która będzie dostosowana do kobiety w ciąży. Będzie to dodatkowe wsparcie w zapobieganiu powstaniu rozstępów. Dobrym pomysłem jest również wybranie się do instruktora fitness, który zaproponuje ćwiczenia dla kobiety w ciąży. Nawilżanie, ruch i odpowiednia dieta, mogą przynieść niesamowite efekty w walce z rozstępami.


A Wy jakie macie sposoby na walkę z rozstępami? :)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP