09 czerwca 2022

728. Jak zaaranżować swój balkon?

 

Jak zaaranżować swój balkon?


Witajcie Kochani!


Dziś kolejny, typowo letni temat - aranżacja balkonu. Niestety nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem ogrodu, w którym może zaplanować grządki i rabatki. To jednak nie przekreśla tego, że możemy stworzyć sobie własne miejsce do przyjemnego relaksu na świeżym powietrzu. Przestrzeń do wypicia kawy, odetchnięcia, zatopienia myśli w ciekawej książce. Zwykle bywa jednak tak, że balkony stają się naszą graciarnią, a w najlepszym przypadku, wystawiamy na nie pranie do suszenia. Może najwyższa pora to zmienić?Jak urządzić balkon?


Każdy balkon ma inne wymiary, inny kształt, a zatem również inne możliwości do urządzenia go. Najważniejszą myślą, która powinna przyświecać aranżowaniu tej przestrzeni, jest to, by było w niej jak najwygodniej. Warto zacząć od wyboru krzeseł, ewentualnie niewielkiej sofy, która może świetnie sprawdzić się na większych balkonach. To niewątpliwie podstawa, by mieć komfortowe miejsce do spędzania na nim czasu.


Jak urządzić balkon?Do tego można dobrać stolik, który sprawdzi się do odłożenia na niego kawy, ustawienia wody czy też książek. W ostatnim czasie bardzo modne są meble, wykonywane z palet lub drewnianych skrzynek. To świetna alternatywa dla rzeczy, które możemy kupić w sklepie. 

Aby dodać przytulnego charakteru naszej przestrzeni, doskonałym dopełnieniem będzie dokupienie poduszek i koców, które przydadzą się na chłodniejsze wieczoryPomysły na urządzenie balkonu


Balkony zwykle są wykończone płytkami, co jest praktycznym rozwiązaniem, ale nie do końca sprawdza się w zimie. Pod wpływem mrozu płytki czasami ulegają zniszczeniu. I to jest kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Wszystko to, co wystawimy na balkon, jest poddawane zmiennym warunkom atmosferycznym, które czasami bywają wręcz ekstremalne. 

Nie powinno nas to jednak zniechęcać w urządzaniu balkonu. Podłoga jest nie mniej istotnym elementem, o który także warto zadbać. Wśród licznych inspiracji, które można znaleźć w sieci, zauważamy koce, dywaniki i tym podobne rzeczy, które zwieńczają przytulny wygląd balkonu. I owszem, wygląd to rewelacyjnie, ale jest totalnie niepraktyczne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi drewnianymi deskami, ewentualnie sztuczną trawą.


Pomysły na urządzenie balkonuJeśli jednak bardzo zależy nam na tym, by na płytkach zagościł dywan, warto zastanowić się nad zadaszeniem balkonu. Nie jest to wcale głupi pomysł, a oprócz ochrony przed śniegiem czy deszczem, będziemy mieć także osłonę przed słońcem. Świetnym rozwiązaniem na pokrycie balkonu jest poliwęglan trapezowy.


Kwiaty na balkon


Zwieńczeniem aranżacji każdego miejsca są oczywiście detale. Z całą pewnością, świetnym wykończeniem balkonu będzie dodanie poduch i koców. Jednak prawdziwymi gwiazdami tej przestrzeni powinny być kwiaty. Mogą one stać na podłodze, ale także wisieć na balustradzie. Jednymi z najpopularniejszych kwiatów balkonowych są pelargonie. To dobry wybór, bo są trwałe i odporne na trudne, balkonowe warunki.


jakie kwiaty na balkonInnymi propozycjami kwiatów, które sprawdzą się na balkonie, są na przykład surfinie czy petunie. Dobrze jest również zorganizować trochę miejsca do posadzenia podstawowych ziół - mięta, bazylia czy tymianek, będą nie tylko pięknie się prezentowały, ale również uświetnią nasze dania.


A Wy, jakie macie pomysły na urządzenie balkonu? ;)

2 komentarze

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP