07 lipca 2022

729. Co zrobić, by przedłużyć żywotność telefonu?

 


Co zrobić, by przedłużyć żywotność telefonu?

Witajcie Kochani!


Czy pamiętacie jeszcze czasy, kiedy telefony ładowało się raz na tydzień, a wymiana komórki na nowszy model była najczęściej tylko z powodu chęci posiadania nowszej wersji? Te czasy wydają nam się już bardzo odległe, bo chociaż nadal kupujemy smartfony ze względu na wyjście kolejnego, lepszego modelu, to jednak równie często zdarza nam się wymieniać je dlatego, że znacznie szybciej się psują. Bardzo często wśród powodów jest też taki, że telefony mają krótszą żywotność baterii. Niekiedy zdarza się, że nie może ona wytrzymać nawet jednego dnia. Nie da się ukryć, że zakup nowego smartfonu jest sporym wydatkiem, na który w czasach inflacji, nie zawsze chcemy sobie pozwolić. Co zatem robić, by przedłużyć żywotność telefonu? Postaram się Wam dzisiaj krótko podpowiedzieć.Jak zabezpieczyć smartfon przed zniszczeniem?


Każdy z nas ma tendencję do tego, że telefon mu upada. A już w szczególności zdarza się to wtedy, gdy akurat zakupiliśmy nowy. Na szczęście na rynku jest obecnie dostępnych mnóstwo gadżetów, które umożliwiają zabezpieczenie telefonu na różne sposoby, by nie uległ on tak szybkiemu zniszczeniu. Jako że sprzęty tego typu są obecnie coraz droższe i coraz cenniejsze, czasami warto rozważyć ubezpieczenie smartfona. Zazwyczaj nie jest to wysoka kwota, a w przypadku uszkodzenia lub kradzieży możemy mieć zabezpieczenie.


Jak zabezpieczyć smartfon przed zniszczeniem?Kolejnym ważnym punktem, z którego korzysta coraz więcej użytkowników, są różnego rodzaju etui. Spory wybór tego typu gadżetów można znaleźć np. na stronie https://pancernik.eu/ Dzięki etui, telefon staje się znacznie bardziej odporny na upadek, nawet z dużej wysokości. Niektórzy producenci oferują już nawet pancerne pokrowce, które sprawiają, że nic nie jest w stanie zniszczyć naszego telefonu.

Dodatkowym zabezpieczeniem są folie ochronne lub szkło hartowane. W przypadku upadku, który niestety nie został w żaden sposób ograniczony przez etui, i doszło do pęknięcia, możemy mieć pewność że to nie ekran pękł, a szkło, które było na niego naklejone. Co więcej, taka ochronna tarcza zapobiega także powstawaniu rys. Jeśli jednak już do nich dojdzie, nic straconego. Na to także jest recepta - pasta polerska, czyli specjalny lakier, który wypełnia ubytki, dzięki czemu stają się zupełnie niewidoczne.

Jak przedłużyć żywotność baterii?


Bardzo ważną, o ile nie najważniejszą kwestią w każdym smartfonie, jest bateria. Niestety to w dużej mierze od niej zależy, jak długo będziemy korzystać z telefonu. I niestety to ona najczęściej najszybciej  się psuje. Aby temu zapobiec, warto używać oryginalnej ładowarki. Zdarza się, że kable się niszczą, ale wówczas trzeba zaopatrzyć się w nową ładowarkę, przeznaczoną do modelu smartfona, który posiadamy. Zamienniki mogą szybko zniszczyć nasz telefon.

Nie każdy wie, że baterie telefonów nie są przystosowane do wysokich i niskich temperatur. Dobrze czują się w przedziale od 16 do 22 stopni. Poniżej i powyżej bateria może ulec nawet natychmiastowemu uszkodzeniu.


Jak przedłużyć żywotność baterii?

Kiedyś mówiło się o tym, że aby bateria była dłużej sprawna, trzeba ją zawsze ładować do pełna. Przy obecnych systemach nie jest to konieczne, jednak ważną zasadą, której warto się trzymać jest to, by telefon nie rozładował się do końca. W momencie pojawiania się powiadomień o niskim stanie poziomu baterii, należy ją niezwłocznie podłączyć do ładowarki.

Warto również skorzystać z bardzo prostych kroków, które sprawią, że bateria będzie się wolniej rozładowywała. Należą do nich zmniejszenie jasności ekranu, czy też wyłączenie aplikacji, z których w danym momencie nie korzystamy i nie muszą działać w tle. Często nie używamy również WiFi lub Bluetooth, a są one niepotrzebnie uruchomione.


A Wy, często wymieniacie telefony? :) Jak chronicie je przed zniszczeniem? :)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP