08 lipca 2022

730. Co musisz wiedzieć przed zakupem zegarka?

 

Co musisz wiedzieć przed zakupem zegarka?


Witajcie Kochani!


Nie wiem jak Wy, ale ja nie potrafię funkcjonować bez zegarka. Towarzyszy mi na co dzień, ale również od święta i stanowi niejako element mojej stylizacji. Niestety ostatnio zgubiłam jeden z moich ulubionych zegarków, który nosiłam do pracy. To skłoniło mnie do przewertowania różnych modeli zegarków, które obecnie są na czasie. Przeglądając kolejne strony w poszukiwaniu zegarka idealnego, zaczęłam się zastanawiać, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem zegarka i co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim go kupimy. Nie da się ukryć, że jest to jednak gadżet, który sporo kosztuje, a jednocześnie jest inwestycją, na której nie powinno się oszczędzać. Dlatego też postanowiłam się z Wami podzielić moimi wnioskami.Jakie jest przeznaczenie zegarka?


Jednym z pierwszych pytań, na jakie należy sobie odpowiedzieć kupując zegarek, jest jego przeznaczenie. Nieco inne modele będziemy przeglądać do stylizacji eleganckich i wyjściowych, a nieco inne na co dzień i do pracy. Niezależnie od tego, czego poszukujemy, jedną ze stron, na której znajdziemy ogromny wybór zegarków, jest https://westwatches.pl/pl/ 

Niestety nie istnieje zegarek uniwersalny, choć niektórzy upatrują sobie takie modele. Moim zdaniem jednak, na bardzo eleganckie wyjścia, te neutralne, rzekomo uniwersalne zegarki, są zbyt zwyczajne. Zegarek jest dodatkiem, ale nie można zapominać o jego funkcjonalności. W zależności jednak od tego, czy chcemy iść w nim na wykwintną kolację, czy też mierzyć kroki podczas biegania, zdecydujemy na się na zupełnie inny pasek i zupełnie inny rodzaj mechanizmu. Będzie nam też zapewne zależało na odmiennych funkcjach dodatkowych tego gadżetu.


Jakie jest przeznaczenie zegarka?Możemy zatem sięgnąć po zegarek wizytowy, który jest właśnie tym najbardziej neutralnym, bo będzie pasował do marynarki, ale również do zwykłych spodni. Nie nada się on jednak do większych wyjść. Na takie okazje sięgniemy już po zegarek wieczorowy, który będzie miał więcej wspólnego z biżuterią.

Dla miłośników ruchu polecane są zegarki sportowe, które zazwyczaj są bogate w różnorodne funkcje. Zegarek klasyczny to typ, który najczęściej nosimy na co dzień i do pracy. Sprawdzi się też na eleganckie biznesowe spotkania, ale nie do końca będzie pasował do wyjść bankietowych.

Jakie mechanizmy mają zegarki?


Obecnie zegarki posiadają bardzo zróżnicowane mechanizmy. Jednym z najpopularniejszych jest mechanizm kwarcowy, ponieważ jest on stosunkowo niedrogi. Innymi rodzajami są automatyczny oraz mechaniczny. Dość nowoczesnym rozwiązaniem są zegarki hybrydowe.


Jakie mechanizmy mają zegarki?Warto również wspomnieć o coraz prężniej rozwijających się i coraz bardziej powszechnych smartwatchach, które łączą się ze smartfonami i są wyposażone w mnóstwo różnorodnych funkcji Do tych, które najczęściej podobają się użytkownikom należą m.in. odbieranie połączeń z poziomu zegarka, pisanie krótkich wiadomości tekstowych, wyświetlanie powiadomień i uruchamianie aplikacji. Niektóre umożliwiają także odtwarzanie muzyki, a nawet robienie zdjęć.

Rodzaj paska i funkcje


Za różnymi rodzajami zegarka idą także różne rodzaje paska. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest pasek ze skóry. W takie wykończenie najczęściej jest wyposażony zegarek elegancki i wizytowy. Z całą pewnością skóra jest jednym z najtrwalszych materiałów, dlatego gadżety, które są z niej zrobione, mogą być długo użytkowane.


Rodzaj paska i funkcjeTańszą opcją są paski ze skóry syntetycznej, ale ona nie jest już niestety tak wytrzymała. Obecnie bardzo popularne są gumowe paski, które często są wykończeniem smartwatchy. Są one bardzo tanie, a jednocześnie wytrzymałe. Można je także wymieniać w prosty, szybki i niedrogi sposób. 

Paski z tkanin są wykorzystywane do zegarków klasyczny, a czasami wizytowych. Warto także wspomnieć o bransoletach do zegarków, które mogą być wykonywane ze stali, platyny, srebra lub złota.A Wy lubicie nosić zegarki? :) Po jakie modele sięgacie? :)

2 komentarze

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP