29 listopada 2023

751. Jakie dekoracje świąteczne wybrać?

 

Jakie dekoracje świąteczne wybrać?


Witajcie Kochani!

Święta tuż, tuż. Każdy z nas powoli planuje już bożonarodzeniowe dekoracje. Niektórzy zdecydowali, że początek grudnia to najlepszy czas na ubranie choinki i wprowadzenie do domowych wnętrz ozdób związanych ze świętami. Jednakże oprócz standardowej dekoracji w postaci choinki, stroików czy wieńców, warto zdecydować się na wprowadzenie kilku innych elementów. Będą one świetnie się prezentowały, przyozdabiały wnętrze, a przy okazji wprowadzą nas rewelacyjnie w świąteczny klimat. W dzisiejszym artykule chciałabym Was powoli wprowadzić już w bożonarodzeniową atmosferę i zainspirować do planowania dekoracji.


Ozdoby świąteczne - DIY czy gotowe?


Grudzień to wyjątkowy czas, który szczególnie uważnie spędzamy z najbliższymi. Większość z nas rozkoszuje się tymi momentami i chce wycisnąć z tego miesiąca jak najwięcej. Wprowadzając się w klimat świąt, warto zaplanować ciekawe dekoracje, które nie tylko przyozdobią dom, ale również nas będą nakierowywać na magiczny okres Bożego Narodzenia.

Piękne, świąteczne dodatki można zacząć już gromadzić od listopada, bo już wówczas możemy je spotkać w sklepach. Warto także pomyśleć o zamawianiu ozdób przez Internet, co może okazać się tańszą opcją. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest kupowane bożonarodzeniowych dekoracji na wyprzedażach posezonowych. Zapakowanie ich i schowanie na kolejny rok, może okazać się świetnym pomysłem.


Ozdoby świąteczne - DIY czy gotowe?Niektóre osoby bardzo lubią własnoręcznie przygotowywać dekoracje. Nie tylko mogą one przydać się przyozdobienia domu, ale również mogą okazać się świetnym prezentem dla bliskich osób. Co więcej, robienie ozdób to doskonała forma spędzenia czasu z dziećmi. Wykonanie takich drobnych elementów, które można zawiesić na choince w pokoju malucha, będzie dla niego niesamowitą frajdą.

Wiele osób nie ma jednak czasu na zajmowanie się własnoręcznym przygotowywaniem dekoracji. Nasze życie jest bardzo szybkie, ciągle się gdzieś spieszymy i pędzimy. W grudniu ten pośpiech bywa jeszcze większy, kiedy musimy zgromadzić prezenty, posprzątać dom i wywiązywać się ze swoich domowych obowiązków.

Gotowe dekoracje będą precyzyjnie wykonane. W sklepach znajduje się ich całe mnóstwo, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Piękne świąteczne figurki, ciekawe stroikowe kompozycje, błyszczące bombki i połyskujące światełka, z pewnością wspaniale przyozdobią dom.O jakich dekoracjach warto pamiętać?


Zwykle nasza stuprocentowa uwaga jest nakierowana na te dekoracje, które nas otaczają na co dzień. Zapominamy o najważniejszych ozdobach, które muszą się pojawić w kulminacyjnym dniu całych świąt, czyli w Wigilię. Oprócz ubrania choinki, powinniśmy pamiętać o zaplanowaniu ozdób, które znajdą się na stole wigilijnym. Gromadzi się przy nim cała rodzina. To przy tym stole spożywamy tradycyjne dwanaście dań, śpiewamy kolędy i rozmawiamy z najbliższymi.

Świąteczny stół wcale nie musi być przepełniony dużą ilością ozdób. Musimy pamiętać, że najważniejsze na nim będą dania. Dlatego też nasza uwaga powinna skupić się przede wszystkim na ciekawym zorganizowaniu nakrycia. Lepiej postawić na minimalizm, bo gromadzone na środku miski, półmiski i wazy wypełnione po brzegi jedzeniem, i tak wprowadzą przepych.


O jakich dekoracjach warto pamiętać?Jednokolorowe serwety mogą być złożone w ciekawy sposób, np. w kształt choinki lub gwiazdki. Na środku sprawdzi się świąteczny stroik oraz wysokie świece. Ich blask doskonale komponuje się z bożonarodzeniowym nastrojem oraz klimatem kolacji.

Dekoracje, które przynoszą niesamowity efekt to te, które zawieszamy na zewnątrz. Świetlne kompozycje doskonale się prezentują, a szczególny klimat tworzą, gdy współgrają z połyskującymi płatkami śniegu. W ten sposób można przystroić ogród, okrywając krzewy i drzewa oraz przydomowe zabudowania. Warto jednak pamiętać, że montaż tego typu dekoracji bywa skomplikowany i wymaga specjalnego sprzętu, szczególnie drabiny, która będzie wielofunkcyjna, wysuwana, a przede wszystkim na tyle wysoka, by móc dostać się do najwyższych punktów, na których chcemy umieścić światełka.


A dla Was, które świąteczne dekoracje są najważniejsze? :)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP