14 października 2020

683. Jak urządzić przedpokój w bloku?

 

Jak urządzić przedpokój w bloku?


Witajcie Kochani!

Kontynuując tematykę wykańczania wnętrz, chciałabym się dzisiaj skupić na urządzeniu przedpokoju. To bardzo trudny element mieszkania, bo zwykle jest niewielki, a jest też pierwszym widzianym przez gości pomieszczeniem. Każdy chciałby zaaranżować to miejsce jak najpiękniej, jednak istotne jest też zwrócenie uwagi na funkcjonalność przedpokoju. To właśnie tam zostawiamy obuwie zewnętrzne, okrycia wierzchnie i drobne rzeczy, jak na przykład klucze. Na co zwrócić uwagę wykańczając przedpokój? 


Jak wykończyć przedpokój?


Przedpokoje w bloku są zwykle niewielkimi pomieszczeniami, które bardzo łatwo zagracić różnymi przedmiotami. W związku z tym, dobrze jest zrobić wszystko, by optycznie nie zmniejszać tego miejsca. Warto pomalować ściany na bardzo jasne kolory. Być może biały nie wydaje się najbardziej praktycznym rozwiązaniem w pomieszczeniu, w którym zostawiamy rzeczy z zewnątrz. Można jednak postawić na jasnoszary lub odcień kości słoniowej. 


Jak wykończyć przedpokój?W związku z tym, że do przedpokoju wchodzimy często w mokrych bądź zaśnieżonych butach, lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na płytki niż na panele. To wpłynie na trwałość podłogi, która nie będzie tak szybko ulegała zniszczeniu i uszkodzeniu.

Czasami w przedpokoju można zmieścić szafę. Dobrze jest zadbać o to, by miała ona duże lustra, które także wpłyną na powiększenie pomieszczenia, a dodatkowo upiększą wnętrze. Okrycia wierzchnie mogą być do niej chowane, dzięki czemu przedpokój będzie pozbawiony zbędnych rzeczy i uporządkowany.

W pomieszczeniu tym musi się także znaleźć domofon. Jednak wybór tego urządzenia wcale nie jest taki prosty i oczywisty. Zwykłe domofony to już przeżytek, po który mało kto sięga. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się inteligentne urządzenia, które są nowoczesne na tyle, by nie tylko odbierać dźwięk, ale również przekazywać obraz, nagrywać i robić zdjęcia. Co więcej, technologia umożliwia też zamontowanie licznych systemów zabezpieczających. Warto zatem przemyśleć tę kwestię i umieścić w przedpokoju odpowiedni domofon do domku jednorodzinnego lub podobny model, który będzie pasował do wnętrza w bloku.


Oświetlenie przedpokoju


Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w przedpokoju, niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie. Niezależnie od wybranego stylu, światło wpływa na nastrój panujący w przedpokoju. Zwykle w tym miejscu nie ma okien, dlatego jest to tym bardziej istotne. 


Oświetlenie przedpokojuW przedpokoju doskonale sprawdzają się lampy LED zamontowane na suficie. Nie należy oszczędzać w wyborze ilości świateł. Jeśli w pomieszczeniu nie ma okna, trzeba zadbać o właściwą jasność wnętrza. Można także przemyśleć umieszczenie lampek w szafie, by z łatwością znajdować w niej potrzebne rzeczy.  

Ciekawym pomysłem jest także zamontowanie świateł, które będą działały na ruch. To praktyczne rozwiązanie szczególnie w nocy.

Można również zdecydować się na sufit podwieszany i umieszczenie w nim oświetlenia ledowego, które jest bardzo jasne i z pewnością rozświetli całe pomieszczeni.


Jakie przedpokoje podobają Wam się najbardziej? :)

4 komentarze

 1. U mnie największą część przedpokoju zajmuje wielka szafa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się podobają te inteligentne domofony.

  OdpowiedzUsuń
 3. przedpokoje wybwają ciężkie do użądzenia

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w przedpokoju za główny element robi szafa :P. Co do domofonu, mam zwykły, jakoś nie widzę sensu montowania domofonu z tyloma funkcjami, których i tak bym nie używała :P

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP