16 października 2020

684. Czy mężczyźni powinni nosić biżuterię?

Czy mężczyźni powinni nosić biżuterię?


Witajcie Kochani!

Tytuł dzisiejszego artykułu jest dosyć przewrotny, bo należę do osób, które są bardzo wyczulone na słowo "powinno". Jednak jak się okazuje, w podręcznikach mówiących o dobrym zachowaniu można znaleźć informację, że nie leży w dobrym guście, by mężczyzna nosił biżuterię. Dlaczego? Ciężko jest to jednoznacznie wyjaśnić. Sądzę jednak, że już dawno odeszliśmy od sztywnego trzymania się ram savoir-vivre'u, przynajmniej w tak indywidualnych kwestiach jak chociażby biżuteria. Można zatem stwierdzić, że ten rodzaj ozdoby jest świetnym pomysłem na prezent dla chłopaka, taty czy też męża. Na jaką biżuterię zwrócić zatem uwagę, gdy kupuje się coś dla mężczyzny?


Biżuteria dla mężczyzny na prezent


Pewne rodzaje biżuterii mogą stanowić doskonały pomysł na prezent. Jednym z nich są spinki do mankietów, których raczej mężczyzna nie kupi sobie sam. Oczywiście nie jest to upominek dla każdego, ale dla faceta, który ceni sobie elegancję. Jeśli jednak mężczyzna ma okazje, na których powinien wyglądać szykownie, taki gest z pewnością doceni. Ceny spinek są przeróżne, podobnie jak ich wzory. Można zdecydować się na modele, które są klasyczne lub wybrać takie, które przemycają motyw z ulubionego filmu lub prezentują zainteresowania obdarowywanej osoby.


Biżuteria dla mężczyzny na prezentKolejnym pomysłem jest zakup zegarka. To ponadczasowa biżuteria, w którą nie zawsze panowie chcą zainwestować. Nawet facet, który nie nosi żadnych ozdób, ucieszy się z tak klasycznego prezentu. Zegarek nie tylko jest biżuterią, ale także jest niezwykle funkcjonalny. Potrafi zmienić wygląd wielu stylizacji i nadać im niepowtarzalny charakter. Podobnie jak w przypadku spinek, ceny tej ozdoby wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Różnorodność modeli sprawia, że każdy dopasuje coś dla swojej bliskiej osoby.


Wśród biżuterii prym wiedzie również srebrny łańcuszek męski. Odnoszę wrażenie, że panowie chętniej sięgają po srebrne niż po złote dodatki. Taki upominek nie musi nawet posiadać zawieszki, może ją sobie dobrać każdy  indywidualnie. Jednak łańcuszek jest doskonałą bazą, w którą warto zainwestować większą kwotę. Ten rodzaj biżuterii jest na tyle uniwersalny, że może być wykorzystywany do codziennych stylizacji, ale również do eleganckich zestawów. 


Biżuteria, którą mężczyzna może kupić sam


Być może będzie to nieco kontrowersyjne przekonanie, ale są takie ozdoby, które mężczyzna może kupić sobie sam. Oczywiście, jeśli dobrze znamy faceta i doskonale wiemy, o czym on marzy, podarowanie mu tego jest świetnym rozwiązaniem. 


Biżuteria, którą mężczyzna może kupić samBransoletka to taki rodzaj biżuterii, który nie będzie pasował każdemu panu. Wbrew pozorom to dosyć odważny dodatek który wymaga odwagi, by go nosić. Dlatego też uważam, że tę ozdobę powinien wybrać sobie mężczyzna sam. Wśród bransoletek można wybrać koralikowe, sznurkowe lub srebrne czy też złote. 

Niektórzy panowie, choć jest to już nieco rzadsza praktyka, decydują się na sygnety lub nawet zwykłe pierścionki. To jednak kolejny typ biżuterii, który jest tak indywidualną kwestią, że lepiej, by został zakupiony przez mężczyznę osobiście.


Wasi mężczyźni lubią nosić biżuterię?:)

2 komentarze

  1. Mój nosi łańcuszek, zegarków ma chyba z 3, ale do żadnego się nie przekonał i nie nosi ich :P

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem za :D Dobra biżuteria dobrana do mężczyzny nie jest zła, szczególnie zegarki

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP