27 października 2020

686. Jak wybrać biurko idealne?

 

Jak wybrać biurko idealne?


Witajcie Kochani!

Po wykończeniu najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, czas na dopełnienie aranżacji i urządzeniu miejsca pracy. Każdy potrzebuje takiego pokoju, w którym mógłby pracować, zwłaszcza teraz, gdy wiele osób wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Poza doborem mebli, np. regałów i szafek, jednym z najważniejszych punktów domowego gabinetu jest biurko. Choć z pozoru wydawać by się mogło, że nie jest to trudna decyzja, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Postaram się je dzisiaj przybliżyć w poniższym artykule.Mała, kompaktowa przestrzeń


Nie każdy może sobie pozwolić na wykorzystanie dużego pokoju pod gabinet. Niewielka przestrzeń jest dużym wyzwaniem, by odpowiednio ją urządzić, a jednocześnie wygospodarować miejsce na biurko, szafkę, regał oraz wygodny fotel. Warto tak rozplanować swoje biuro, by znalazło się w nim sporo miejsca na przechowywanie dokumentów. Obecnie wiele osób pracuje zdalnie, dlatego gabinet w domu staje się niemal koniecznością


Mała, kompaktowa przestrzeńMała przestrzeń wymaga dopasowania niewielkiego biurka, które nie będzie zagracało przestrzeni. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, by miało ono regulowaną wysokość. Dzięki temu praca będzie z pewnością wygodna i nie będzie tak bardzo męczyła. 

Innym rozwiązaniem jest zakupienie tradycyjnego biurka, które nie ma regulowanego blatu, ale można do niego dobrać szczególny i nieco droższy fotel. Taki ergonomiczny fotel dopasowuje się do przyjmowanych pozycji i zapewnia komfort kręgosłupowi. 

Dobrze jest znaleźć w swoim domowym gabinecie miejsce na piłkę, na której będzie można od czasu do czasu siedzieć. To pozwala odprężyć się w czasie pracy i zmienić pozycję. To bardzo ważne dla naszego zdrowia i komfortu psychicznego.


Szybkie zmiany pozycji


Nie jest odkryciem, że szybkie zmiany pozycji umożliwiają bardziej wydajną pracę. Odkręcanie blatu i ustawianie jego wysokości niekoniecznie jest dla wszystkich najwygodniejszą opcją. Dlatego też producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. W taki sposób zostało zaprojektowane biurko elektryczne, które automatycznie może ustawiać swoją wysokość. Co więcej, niektóre modele mają możliwość przypominania o zmianie pozycji. To nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia pracę na siedząco, a w dosłownie chwilę można zacząć działać na stojąco.


Szybkie zmiany pozycjiBiurka elektryczne często są wykorzystywane w większych firmach, w których pracodawcy dbają o komfort pracy dla swoich pracowników. Podnoszenie blatu jest bardzo delikatne, dzięki czemu na spokojnie można dostosować go do swoich aktualnych potrzeb.

Wybór modeli jest tak duży, że można dostosować je do klasycznego wnętrza, ale także do bardzo nowatorskiego. Warto zadbać o swoje zdrowie i komfort pracy, zwłaszcza w czasach, gdy tak często jesteśmy zmuszeni do aktywności w formie zdalnej.A Wy przygotowujecie sobie specjalne miejsca pracy w domu? :) Macie do tego odrębny pokój czy wyznaczone miejsce w innym pomieszczeniu? :)

2 komentarze

  1. Ja mam najzwyklejsze, proste biurko. Biały model z Ikea.

    OdpowiedzUsuń
  2. No i takie właśnie dylematy mam z moim gabinetem w domu. Chciałbym wygospodarować trochę miejsca na biurko jednak nie wiem, jakie powinno być i gdzie je ustawić. Przeglądałam w sieci różne pomysły i najbardziej wpadły mi w oko na tej stronie https://projektowanie-wnetrz-online.pl/aranzacje/lokal . Najlepiej chyba skorzystać ze wsparcia specjalistów.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii :)
Zawsze odwiedzam swoich czytelników.
Jeśli obserwujesz, daj znać w komentarzu :)

NIE SPAMUJ!!!

TOP